V roce 2008 byl ve středisku vybudován systém technického zasněžování, který zajistí dostatečnou sněhovou pokrývku. Je sice pravda, že Winter Park Martinky je jeden z mála lyžařských areálů, kde o sníh nikdy nebyla nouze, přesto se provozovatelé střediska rozhodli nespoléhat se na rozmary počasí a garantovat kvalitní sněhové podmínky technickým zasněžováním. V roce 2008 byla ve středisku vybudována nová 6sedačková lanovka, která zvýšila celkovou přepravní kapacitu – tím se minimalizovalo veškeré čekání. Dnes je tak lyžařům k dispozici pět vleků a jedna lanovka. Příjemné je, že ve Winter Parku Martinky na vás čeká více než 9 kilometrů dostatečně širokých a dlouhých sjezdovek. Nepřeplněné sjezdovky a žádné čekací doby – uznejte, to je sen všech lyžařů a snowboardistů. A když už jsme u toho pohodlí a komfortu, Winter Park Martinky nabízí ještě něco, čím vás nadchne. Odevšad je krásný výhled dolů do Turčianské doliny a na okolní hory. Když je dobrá viditelnost, jsou vidět dokonce i Vysoké Tatry. Ten výhled je stejný balzám na duši jako dobrá lyžovačka.

Vyznavače snowboardingu a freestyle lyžování potěší snowboard & free style park, který se nachází přímo pod 6sedačkovou lanovkou. Je v něm více než 12 překážek a určitě uspokojí i ty nejnáročnější nadšence. Winter Park Martinky každou sezónu pořádá velmi populární freestyle kemp, ve kterém se mohou účastníci naučit různé triky pod dohledem zkušených instruktorů.Na své si přijdou i děti. Kromě dětského vleku, který je pro děti zdarma, jsou zde i modré sjezdovky, na kterých ti nejmenší, ale i ti větší, mohou trénovat a zdokonalovat své lyžařské umění. V případě, že je malý nebo velký lyžař úplný začátečník, může využít služeb lyžařského nebo snowboardového instruktora. Lyžařská škola se nachází v centru střediska, najdete zde i půjčovnu a ski servis. Instruktoři lyžařské školy se v případě zájmu postarají i o alternativní program. V lyžařské škole si můžete objednat výlet po okolních kopcích na sněžnicích a dokonce i noční dobrodružný výlet na sněžnicích, samozřejmě se zkušeným průvodcem.

Winter Park Martinky je díky rozlehlé horní plošině v nadmořské výšce 1 400 m n. m. skvělým místem pro příznivce snowkitingu. Můžete se zde prohánět po krásných zasněžených pláních Martinských holí.

Po vybudování apartmánového domu Nová Ponorka v roce 2010 Winter Park Martinky rozšířil své služby i o gastronomii a ubytování. V Nové Ponorce je samoobslužná restaurace s velkou slunečnou terasou. Jídlo vám bude určitě chutnat ještě víc, když ho budete konzumovat obklopeni krásnými výhledy na okolní kopce. Kromě této terasy se ve středisku nachází několik menších barů a bufetů, ve kterých si můžete odpočinout při nějakém dobrém nápoji.

Ve Winter Parku Martinky můžete lyžovat i díky regionálnímu skipasu Turiec, který je platný i v nedalekých lyžařských střediscích Snowland Valčianska dolina a Jasenská dolina. Winter Park Martinky nabízí speciální zvýhodněné ceny na rodinné skipasy, dále zlevněné skipasy pro děti, seniory a juniory. Pokud se rozhodnete strávit tam zimní dovolenou, můžete si zakoupit pobytový balíček, který zahrnuje ubytování v apartmánech domu Nová Ponorka a skipasy na celý pobyt. Pokud se ubytujete přímo zde, můžete skočit ze snídaně rovnou na lyže.

Pokud se rozhodnete strávit na Martinkách a v okolí více času, určitě zajeďte do blízkého aquaparku v Turčianských Teplicích, po lyžování na Martinkách je tam vstup se slevou. A s otevřenou náručí vás přivítá i město Martin, které nabízí množství kulturního vyžití. Můžete například navštívit skanzen – Muzeum slovenské vesnice, kde na vás dýchne atmosféra minulosti.

www.martinky.com