ZIMU MÁME ZASE NA KRKU A OPĚT JE TU I SEMINÁŘ NA TÉMA LAVINOVÉ PREVENCE A SKIALPINISTICKÉHO VYBAVENÍ

Třeba nastal i pro vás čas skončit s freeridem formou náhodného pojímání bezpečnosti podle hesla: „Ono to nějak dopadne!“.

Říkáte si, že už je fakt čas koupit si konečně ten „pípák“? Nebo jste prostě dospěli k závěru, že zodpovědné bezpečné chování v horách je jedinou správnou cestou? Ať je to jakkoli, každopádně byť i jen pomyšlení na podobné otázky je významným pokrokem ve vašem uvažování. Teď se zkuste dozvědět víc. Chybí vám jen krůček!

Skialpinistická túra Skialpinistické pásy

Skialpinismus, skitouring, freeride – tři slova evokující zimní dobrodružství. Dříve záležitost několika bláznů, dnes běžná odvětví lyžování. Nutno však říct, že poněkud specifická. Nestačí jen zajít do obchodu, koupit si výbavu a vyrazit do hor. Jde o pohyb ve volném zimním terénu, který skrývá množství rizik a být připraven je tedy zcela na místě. Každý freerider na lyžích, snowboardu či skialpinista na túře musí umět neustále kvalifikovaně posuzovat lavinové nebezpečí a v případě stržení lavinou umět vyprostit kamaráda. K tomu je nutné vlastnit správné vybavení - lavinový vyhledávač, lopatu, sondu a hlavně s ním také stoprocentně umět zacházet.

Na prahu zimní sezony pro vás CK Kudrna a Michal Bulička připravili celodenní poutavý program přednášek, praktických ukázek a nevšedních snímků, v němž si své najde každý milovník hlubokého sněhu a neprojetých strání. Po teoretické stráce vás připravíme téměř na všechno. Aby to však nebyla jen suchá nalejvárna, jednotlivé odborné bloky přednášené formou multimediálních prezentací s komentářem, střídavě doplní atraktivní diashow.

Skialpinismus

Program:
• Co je to skialpinismus - diashow
• Základní vybavení pro skialpinismus – přednáška s praktickou prezentací (lyže, pásy, boty, hole, vázání, haršajsny)
• Nouzové vybavení – vyhledávač, lopata, sonda, batoh ABS, Avalanche ball atd.
• Lavinová prognóza – co to znamená a jak se posuzuje lavinové nebezpečí.
• Stop or Go - strategie pohybu v lavinovém terénu, základní pravidla chování v zimních horách
• Plánování túry – základní předpoklad bezpečného pohybu v horách.
• Haute Route Chamonix - Zermatt – diashow o nejslavnějším lyžařském přechodu.
• Volná diskuse na téma skitouring, skialpinismus, freeride.
Během přednášek se předpokládá aktivní zapojení posluchačů formou dotazů na probíraná témata.

Přednáší Michal Bulička, instruktor OEAV s rakouskou státní zkouškou v diciplínách lyžařské túry v neledovcovém terénu, vysokohorské lyžařské túry v ledovcovém terénu a letní vysokohorské túry ve skalním a ledovcovém terénu. Každoročně prožije alespoň měsíc sám či s klienty na lyžařských túrách v Alpách. Více na www.transalp.cz.

Součástí programu je také prezentace skialp&freeride vybavení dostupného v síti prodejen Rockpoint. Přítomní zástupci s vámi v přestávkách ochotně prokonzultují vystavené nářadíčko.

Rock Point - logoKdy: sobota 8.12.2007
Kde: Brno - Komárov, areál Masarykovy univerzity - fakulta sportovních studií, ul. Bratří Žůrků X Sladkého 13 - konečná tramvaje č. 12 a 9 v Komárově, odtud asi 10 min. chůze
Začátek programu: 9:30 hod.
Předpokládaný konec: 19:00 hod.
Vstupné: 190 Kč (Pro členy Outdoor klubu sleva 15% - cena 160 Kč)
S sebou: tužku, papír a chuť se dozvědět něco nového

Protože sál není nafukovací, v případě vážného zájmu vám doporučujeme si místo rezervovat na naší prodejně zájezdů zakoupením vstupenky v předstihu. Rezervace platí do 15 min. před začátkem programu.
Po - Pá: 9:00 - 18:00 hod. • Bašty 2 • Brno • tel. 542 216 764, 777 583 762 • kudrna@kudrna.cz

www.kudrna.cz
, web akce najdete zde.


Skialpinismus