Sníh, jistě

Nassfeld neboduje jenom svým působivým panoramatem hor, ale jaké jistotou sněhu. Korutanská „sněžná jáma“ těží ze svého mikroklimatu, který díky častému vlivu jaderské tlakové níže zahalí od začátku prosince do poloviny dubna celou lyžařskou oblast do bílé nádhery. A pokud by se snad paní zimě nedostávalo velkorysosti, postarají se nejmodernější zasněžovací zařízení po celou sezónu o ničím nezkalený zážitek z lyžování na 110 km sjezdovek.

„Sonnen-Hotspots“ – Lyžujte tam, kde svítí slunce!

Jedinečné panorama hor, jistota sněhu a mnoho hodin slunečního svitu – „To je zimní dovolená přesně podle našich představ!“ říkají mnozí spokojení návštěvníci Nassfeldu. Vzhledem k tomu, že Nassfeld patří k oblastem s největším počtem hodin slunečního svitu v celých Alpách (ročně tam svítí slunce o 100 hodin více než v severnějších regionech) a také díky topografii je možné po celý den lyžovat na sjezdovkách, kde svítí sluníčko. S využitím příslušné aplikace a za pomoci informačních tabulí v lyžařské oblasti najdou hosté pokaždé ty nejlepší a nejslunečnější sjezdovky v celém Nassfeldu.


Expresní servis lyží za cenu nejnižší v celých Alpách

Při zahájení nové lyžařské sezóny je potřeba servis lyží. V korutanském Nassfeldu se to dá rychle vyřídit přímo na sjezdovce. Broušení hran, úprava i voskování lyží se v servisním centru u horní stanice lanovky Millenium Express dá pořídit až do vánoc úplně zdarma. Potom Vás expresní servis lyží vyjde na osm EUR, což je stále nejnižší cena v celých Alpách. I doba čekání na servis lyží Vás překvapí, za 5 až 10 minut jsou lyže připravené pro lepší jízdu, optimální bezpečnost a maximální požitek z lyžování.

Lyžařské depo zdarma je také milým překvapením

V Nassfeldu uloží milovník zimních sportů své vybavení do lyžařského depa, které je zdarma k dispozici u spodní stanice lanovky Millenium Express nebo u Tressdorfer Alm, čímž skončilo únavné nošení lyží. Za malý poplatek lze do depa uložit i lyžáky.

Výhodné zapůjčení lyží už od 1 Eura / den

Pro děti nebo lépe řečeno pro jejich rodiče má Nassfeld připravenou zvláštní nabídku: Mladí hosté do 14,9 let zaplatí za půjčení lyží ve všech vedlejších sezónách jenom jedno EUR. Cena půjčovného pro dospělé činí deset EUR denně, což je výrazně méně než obvyklá cena na trhu.


Děti jednoduše zveme

Milé překvapení pro děti, promiňte, vlastně toto překvapení Nassfeld připravuje pro rodiče. Děti do 8 let Nassfeld jednoduše zve na lyžování. Lyžaři junioři jsou ubytováni zdarma v pokoji rodičů či prarodičů (včetně stravy) a dostanou skipas, lyžařskou školu a vybavení včetně helmy. Tato nabídka platí od začátku sezóny 6. 12. do 21. 12. 2013 a od 15. 3. do konce sezóny (21. 04. 2014).

Nejdelší lyžařský závod světa

Pod heslem „Poraž ASSe“ se 17. a 18. ledna 2014 koná v Nassfeldu nejdelší lyžařský závod světa. Rekreační sportovci při tomto prvotřídním závodu, který je již zapsán v Guinessově knize rekordů, zdolávají senzačních 25,6 km sjezdů a 6 000 m převýšení. Cílem účastníků je: Překonat čas bývalé sjezdařské hvězdy Armina Assingera, který převzal patronát nad závodem a který jde sám také na start. Letos bude poprvé součástí programu Red-Bull letecká show.
www.schlagdasass.at

Ráj pro snowboardisty

Také milovníky snowboardingu Nassfeld rád uvítá. Ve snow parcích a prostorech pro freeride, kde letos čekají nové atrakce, to opravdu frčí: V prostoru pro snowboarding najdete High Jumps, rails a také Snow-Cross-Park, které se postarají o zábavu a dobrodružství.

www.nassfeld.at