Sněžnice v posledních letech šlapou na paty klasickému lyžování, či snowboardingu. Pro použití sněžnic není potřeba žádný náročný trénink, upravený terén, jsou vhodné v jakémkoliv věku a jejich nespornou výhodou je také skladnost, takže se dají přibalit k ostatnímu zimnímu sportovnímu vybavení.

V současnosti existuje několik druhů sněžnic, v závislosti na tom, k jakým účelům se používají. Pro běžné použití, na výlety či chůzi, se vyrábějí klasické (rekreační) sněžnice. Dalším typem jsou sportovní nebo také běžecké sněžnice, které se od klasických liší rozměry a ohebností. Posledním typem jsou sněžnice alpinistické, které jsou navrženy pro náročné a neupravené terény. Modely sněžnic se dělí také podle materiálu. Nejrozšířenější jsou plastové sněžnice, které vycházejí z možnosti využití nových technologií, čemuž odpovídá také vyšší cena. Pro turistiku v méně náročných terénech se vyrábějí sněžnice s kovovým (duralovým) rámem.

Mezi výrobce, kteří dovážejí sněžnice i na náš trh, patří francouzská firma TSL. Firma TSL vyrábí sněžnice jak plastové, tak s kovovým rámem. Oba druhy sněžnic jsou precizně propracované a mají na výběr několik variant vázání.

Moderní sněžnice TSL 226 Rando mají vázání, které se dá upevnit na jakoukoliv vysokou botu. Tyto sněžnice jsou ve tvaru přesýpacích hodin, což zjednodušuje chůzi do kopce, i v traverzu. Na spodní části jsou umístěny hroty, díky kterým zvládnete i chůzi po ledu. Sněžnice jsou vybaveny systémem SSAS, který pohlcuje otřesy a zvuk.

Velmi oblíbené jsou sněžnice vyšší třídy TSL 325 Explore Easy. Vázání těchto sněžnic je pohodlnější a rychlejší při nasazování i zouvání. Na přední straně sněžnic je drapák a hrazda, což umožňuje příjemnější stoupání do kopce. Bezpečný výstup po zledovatělém terénu zajišťují hroty na spodní straně sněžnic. Také u těchto sněžnic je aplikován SSAS systém.

Mezi nezbytné doplňky na sněžnice, a celkově pro pobyt venku v zimních měsících, také patří kvalitní nepromokavá obuv, oblečení, termoprádlo, batohy atd. Vyberte si ideální sněžnice přímo pro vás, nebo pro vaše blízké. Užijete si společně nové sportovní zážitky, či relax v přírodě.

www.sportnawebu.cz