Pokud si ze slovníkových variant vyškrtneme tu o zdravém způsobu života, můžeme „Live Fit“ přeložit třeba jako „přizpůsobit se živému“. A o to přesně téhle technologii jde. Přizpůsobit se různým částem těla, v případě lyžařských bot tedy noze. Live fit ovšem zvládá více. Kromě pouhé adaptace na nohu také podporuje její přirozený pohyb v botě v průběhu celého oblouku a kombinuje tak komfort s maximálním a přesným přenosem energie na lyže.

Technologii Live Fit najdeme na řadě allmountainových bot stejnojmenného názvu Live Fit. Základem řady je 5 modelů ve flexích 70 až 130, vybavených dvěma masivními přezkami a velmi širokým velcro páskem, který spolu s nimi zajišťuje přenos energie i velmi pevné usazení na noze. Boty Live Fit jsou k dispozici i v dámských variantách.

Live Fit zóny, kde je umístěn přizpůsobivý materiál, najdeme ale i na botách řady Waymaker, která je určena především pro backcountry a freeriding. Jedná se o výkonnostní boty, které disponují systémem přepínání pro chůzi, inserty pro vázání typu „tech“ a díky vyměnitelným podešvím jsou kompatibilní se všemi vázáními na trhu. Třípřezkové „Cestáře“ najdeme v obchodě ve flexích 70–130, tři nejtužší jsou vybaveny lehkým, ale tuhým karbonovým spoilerem komínu převzatým ze závodní řady Redster.

www.amersports.cz