SNOW 78 time vychází 18. listopadu 2013
132 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 78 time najdete šest skipasů zdarma a jednu poukázku 1+1 na servis lyží:

Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:

Ceny a jejich tajemná zákoutí

Cena je pozoruhodný fenomén, který si zaslouží čerstvé Informace i trochu myšlenkového ponoru pod hladinu vášní, jež budí. Cena se rychle mění, takže předsudky ně- kdy ani nestíhají vznikat a zanikat. Přitom určuje výběr lyžařského cíle a ovlivňuje celkovou spokojenost. A jakkoliv se to nezdá, je to parametr navýsost subjektivní.
Cenové trendy se nemění

Ceny skipasů všude a každoročně nenápadně rostou nejčastěji o inflačních pár procent. Anomálií jsou snad jen některá česká střediska, která ceny nemění vůbec.
Co je vlastně skipas?

Skipasy a jejich „šedý“ prodej jsou věčné téma (nejen) domácích středisek a v loňské sezóně jsme si ho mohli v médiích vychutnat dosyta.
Velký bratr tě vidí

Že stát sleduje své občany ve velkém, zažili lidé poprvé patrně v USA, když se provalilo pár velkých afér. Pro tajné sledování se vžilo označení „velký bratr tě vidí.“ jenomže v porovnání s dneškem to byla procházka růžovou zahradou. Sleduje, odposlouchává, šmíruje a natáčí se naprosto vše. Nikdo si nemůže být jistý, co všechno – a kdo – o něm ví.
Záruka - 100 plus 300

Známe to z prospektů: 100% sněhová jistota, 300 slunečných dnů a ideálně obojí dohromady. Kolik takových středisek opravdu je?
Jíst v rytmu regionu

Je důležité, co máte na talíři. A neméně důležité je, jak to budete jíst. Obojí se mění skoro v každém alpském údolí.
Česko - každý rok o jeden krok

Na domácích horách se každoročně investuje okolo miliardy korun jen do lyžařských technologií, jako jsou lanovky, vleky, sněžná děla či rolby. V krušných horách letos přibude i jeden zbrusu nový lyžařský kopec.
Česko 2013/14 - 10 nových lanovek

Na českých horách přibylo v letošním roce neuvěřitelných 10 nových lanových drah, což je nejvíc za posledních 7 let! Dominantní investicí je především nový lyžařský areál na Plešivci, ani v ostatních střediscích se ovšem nemají za co stydět. Pozoruhodný je také poměr rychlých odpojitelných lanovek vůči neodpojitelným, který letos činí pěkných 6:4 – šest odpojitelných lanovek naráz v jednom roce ještě nikdy v historii české republiky postaveno nebylo!
Na hory, nebo za barák?

Ještě před nedávnem bylo synonymem pro lyžování jen slovo hory. Fenomén malých středisek, která vznikají v blízkosti větších měst, ale vytvořil tradičním střediskům zajímavou alternativu.
Slovensko - v Tatrách roste extraliga

Tučné investice, které proudí do několika hlavních tatranských středisek, pomalu proměňují tato místa v „alpská“ letoviska, samozřejmě ve slovenských přírodních a kulturních rozměrech. V jejich stínu a uctivém investičním odstupu pak leží ještě desítky mnohem méně známých center, která však mohou svým přírodním potenciálem rovněž příjemně překvapit. Co ale korunuje slovenskou lyžařskou nabídku, jsou termální parky, dostupné z většiny lyžařských center – zvláště s dětmi „matějskou pouť“ v příjemně teplé vodě nejspíš oceníte.
Německo - blízké, přesto neznámé

Německo a zejména Bavorsko je doslova poseté lyžařskými středisky, z nichž většinu čeští lyžaři míjejí. Přitom několik málo příhraničních center se naopak těší značné oblibě.
Rakousko - spojuje síly i sjezdovky

Na žádné jiné zemi není tak vidět doslova posedlost být nejlepší na světě. A není pochyb, že se to daří. Jedna z mála věcí, která k tomu Rakousku chybí, je velikost lyžařských středisek. A tak se ji snaží dohnat.
Itálie - jak se dělá pohoda

Itálie je hvězdou českých lyžařů, ačkoliv je daleko a nemá moc velkých středisek. Nebo právě proto?
Švýcarsko - konzervativní, ale o to promyšlenější

Švýcarsko si v posledních letech silně uvědomuje, že se musí snažit, chce-li v konkurenci okolních zemí uspět. Pozici mu totiž ztížil vysoký kurz franku, který lyžařskou dovolenou ve Švýcarsku prodražil zejména kmenové klientele z Evropy.
Švýcarská nej

Ve stejných dnech jako tento časopis vychází v našem vydavatelství i první lyžařská kniha s názvem lyžařská nej Švýcarska. Ne všechna témata a nej se do ní podařilo vměstnat, takže si pomáháme i těmito stranami. Samozřejmě je můžete brát i trochu jako upoutávku a představení knihy, která je k dostání i za snowbony v rámci kolekce snow na e-shopu snow.cz.
Francie - velkolepá, ale daleká

Zimní střediska navržená a vytvořená na míru lyžařům a situovaná do obrovských prostorných hor jsou bezkonkurenčním francouzským lákadlem.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 78 time!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.