Díky velkému počtu riderů a jejich rozmanitému věku či pohlaví se nakonec mohlo odjet 8 různých kategorií (4 SNB a 4 freeski): rošťandy, děcka, kluci náctiletí a dospělí státem uznaní muži.

Snowboardisti sice byli jako obvykle v přesile, ale to nemohlo odradit nejednoho freeski nadšence, aby do parku zavítal, ať už jako divák nebo jako účinkující. Éterem se nesla zvučná jména jako Jirka Volák či Martin Horák, od kterých se jistě očekával boj až do konce ala „vítěz múže být jen jeden“.

Nový obrázek
Nový obrázek

2x Martin Horák, foto 2x Matio/Freeskiing.cz

Mužskou kategorii nakonec po divokém a nervy drásajícím boji ovládl Martin Horák, jehož nedostižný a velmi precizně zvládnutý Cork 900 tail grab mu opět zajistit slávu a respekt vítězů.

Ale ne jen o mužské kategorii o vzájemném boji dvou Titánů byl tento závod. Regulérní boj plný zvratů se odehrál také v ženské kategorii freeski, kde se letos vyloženě nedařilo známé sestře ještě známější sestry Simoně Hrstkové, a tak se nakonec smála dívčina se kterou nikdo na stupních nejvyšších nepočítal. Nuda ovšem nebyla ani mezi mlaďasy z řad juniorů, kde bez žádných skrupulí padaly divočárny jako cork 720, misty 540, rodea, populární supermani atd.

Nový obrázek
foto Matio/Freeski­ing.cz 

Pokud máte tedy zájem si podrobně přečíst, co se během celého dne (kvalifikace a finále) na place dělo a jaké prasárny dávali muži, ale i 9ti letí caparti, jistě svojí zvědavost ukojíte díky podrobnému reportu z akce ZDE.

Samozřejmě nesmí chybět patřičná fotodokumentace, kterou naleznete také ZDE.

A pro nejvyšší možnou satisfakci těch, kteří z jakýchkoli důvodů na akci nebyli, máme TV tip: ve čtvrtek 23.8.2007 koukejte na pořad "Sport v regionech" na ČT4sport.

Pro SNOW.CZ El Kumator

Nový obrázek
foto Matio/Freeskiing.cz