Dolomiti Superski - moře sjezdovek
Tři údolí jihovýchodních Alp Val di Fassa, Val di Fiemme a San Martino di Castrozza jsou lyžařská střediska v jihovýchodních Alpách, která tvoří součást obřího sdružení lyžařských středisek Dolomiti Superski. Nabízí neuvěřitelných 1200 km tratí s jediným skipasem. Každý den je možné vyzkoušet zcela nové sjezdovky, které se proplétají svahy obklopenými úchvatnou přírodní scenérií Dolomit. Stálé sněhové podmínky zajišťuje více než 3000 sněhových děl. Pohodlné, rychlé a bezpečné - takové jsou zdejší lanovky a vleky poslední generace.


Na lyžích pohádkovou přírodou
Údolí Val di Fiemme je rájem sjezdového lyžování, jsou tu ale ideální podmínky pro provozování mnoha dalších zimních sportů. Pro snowbordisty a příznivce freestylového lyžování jsou připraveny 3 snowparky a na běžkaře čeká 150 km běžeckých tratí včetně těch mistrovských. Údolí Val di Fiemme je proslulé pořádáním sportovních soutěží na světové úrovni. Mistrovství světa v klasickém lyžování se tu loni konalo už potřetí a letos se můžeme těšit např. na pravidelné klání Tour de Ski.

Předností údolí Val di Fassa je zase ojedinělá nabídka hned 4 lyžařských skitour. Vedle slavného kolotoče Sellaronda, procházejícího 3 horskými průsmyky, je to Skitour Panorama, Skitour della Grande Guerra a Giro delle Tre Valli. Údolí je obklopené pohádkově krásnými vrcholy Dolomit: Catinaccio, Sella nebo Marmolada.

Oblast San Martino della Castrozza, Passo Rolle, Primiero a Vanoi je pověstná lyžováním v okouzlující krajině pohoří Lagorei. Nádherný přírodní amfiteátr obklopují charakteristické kuželovité vrcholy Pale di San Martino, jejichž ojedinělý půvab stvrdil v roce 2009 také zápis do Seznamu přírodního dědictví lidstva UNESCO.


Nejdřív lyže potom zábava!
Západem slunce ale zábava ani zdaleka nekončí. Nebo se nechte zlákat teplem krbu horských chat a vydejte se tam pro změnu na skútru nebo na sněžnicích. Čeká na vás gastronomie, která má styl, i srdečná pohostinnost. Tu mají totiž Trentiňané v DNA.
A dolů do údolí to můžete vzít třeba na saních. Na cestu vám budou romanticky svítit pochodně.

www.visittrentino.it