Zimní sezóna 08/09 začíná v oblasti Engadin Sv.Mořici již 18. října. Právě v tento den lanová dráha na Diavolezzu vyveze poprvé milovníky sněhu, čímž předstihne všechna ostatní střediska v Graubündenu (pokud to samozřejmě sněhové podmínky dovolí).
29. listopadu oslaví Sv. Mořic zimní sezónu paralelním slalomem „St. Moritz City Race“: nebudou chybět ani celebrity, hudba a módní přehlídka.

Stačí jedno kliknutí a můžete si rezervovat hotel nebo penzion včetně skipasu.
Pro tuto sezónu nabízí Engadin Sv. Mořic nový balíček „Ski & Snowboard Special for holiday apartment guests“. Podobně jako populární „Ski & Snowboard Special TOPHIT“, který byl určen hotelovým hostům, zahrnuje nový balíček ubytování v apartmánech, skipas, dopravu ve veřejných prostředcích a slevy v lyžařské škole v Horním Engadinu. Více informací týkající se ubytování, platnosti balíčku a rezervace naleznete na: www.engadin.stmoritz.ch/…schalenliste

Engadin Svatý Mořic

Novinkou je balíček „Sun & Snow Special“, který je platný od 18. dubna do 3. května 2009. Je určen milovníkům jarního lyžování. Podmínkou je minimálně dvoudenní pobyt v oblasti Engadin Sv. Mořic. Balíček zahrnuje slevu na hotelové ubytování a skipasy a bezplatné používání veřejné dopravy.
Běžkaři mohou využít speciálního balíčku „Crosscountry Special Nordic HIT“. V určitých časových obdobích získávají hosté slevu až 30 % na ubytování v hotelích, snídani, slevu na cestování veřejnou dopravou a na „běžkařský“ skipas v Horním Engadinu.

Nový klenot mezi hotely u jezera Staz
Nedávno renovovaný hotel Lej da Staz ležící přímo na břehu romantického jezera Staz zahajuje letos svoji první sezónu. Idylické místo, kde je postaven, okolní příroda a blízkost Sv. Mořice jsou jedny z jeho předností. Pro hosty hledající nevšední hotelový zážitek nabízí luxusní možnosti relaxace a klidu. K hotelu se lze dostat pěšky nebo na saních tažených koňmi. Více informací naleznete na www.lejdastaz.ch.

Největší solární komplex ve Švýcarsku
Čtyřhvězdičkový hotel Europa ve Sv. Mořici Champfer udělal velký pokrok v oblasti obnovitelných zdrojů energie, když v červnu 2008 spustil nový solární panel o velikosti 285 metrů čtverečních, největší ve Švýcarsku. Hotel také zavedl novou luxusní službu „Premium Transfer“, která umožňuje hostům využít soukromou dopravu z bydliště do hotelu.

Otevření zimního návštěvnického centra v Národním parku
Jediný švýcarský Národní park otevře poprvé v zimě návštěvnické centrum. Návštěvníkům odhalí tajemství přírody a regionální půvabné flóry a fauny. Čtyři místnosti návštěvnického centra, které zahrnují 800 m2 výstavní plochy, nabízejí nejen vědecká fakta, ale i cestu za objevy na základě smyslových zkušeností smíchaných s mystickými prvky.

Nikdo zde nemusí čekat!
V Engadinu Sv.Mořici nemusí milovníci hor nikdy čekat. Během celého roku je v provozu vždy alespoň jedna lanovka či vlek, které vás vyvezou na okolní vrcholy. Časní lyžaři mohou již v 7.45 nastoupit do lanovky na Corviglii a nebo gondoly na Marguns a užít si sjezd na čerstvě upraveném svahu.

Rodiny a pravidelní návštěvníci jsou vítání především!
Větší rodiny zjistí, že lyžování po slunných kopcích Graubündenu je od letošní zimy hodnotnější. Společnosti, které provozují lanovky a vleky v Horním Engadinu zavedly týdenní rodinnou kartu. Pokud si rodina zakoupí skipas na pět či šest dní, pro své druhé dítě získá 30 % slevu z ceny skipasu pro dítě (mladší 13 let) nebo 30 % slevu z ceny skipasu pro mládež (dítě mladší 18 let). Pokud se jedná o pětičlennou rodinu, třetí dítě (mladší 18 let) může zcela zdarma využívat všech 56 vleků a lanovek.

Náruživí lyžaři mohou využít nového atraktivního cenového systému skipasů. „Plať za 5 dní, lyžuj 6“ je princip, který se skrývá za týdenními skipasy; ti, co si tuto sezónu zakoupí 14 denní skipas, získají slevu 40 % v porovnání s denní cenou skipasu. Snížené běžné sezónní ceny nebudou již od této sezóny platné: oddělené tarify pro předsezónu, hlavní sezónu a posezónu jsou nahrazeny po osmi letech fungování jednotným tarifem. Tento systém zaručuje větší transparentnost a flexibilitu a také umožňuje poskytování dalších slev pro pravidelné lyžaře a rodiny.

Novinky na Corvatschi
Jak můžete nejlépe poznat hory? Jednoduše: objevit je na lyžích se zkušeným horským vůdcem. Výpravu na Corvatsch (3 303 m), jeden z nejpůsobivějších vrcholů Engadinu,vám nabízíme za výjimečnou cenu. Za pouhých 5 CHF (asi 3 eura) si můžete najmout i-průvodce. Na čtrnácti zastaveních, o kterých vás bude příjemným hlasem informovat Dumeng Giovanoli, švýcarská lyžařská legenda, se můžete seznámit s horským terénem, slyšet veselé historky z Horního Engadinu a sbírat typy na nové lyžařské zážitky.
Renovace proběhla i na lanovce na Corvatsch. Na druhém úseku budou přidány větší kabiny; kapacita pasažérů v každé kabině vzroste z 80 na 100. Na údolní stanici byly postaveny nové garáže, které nabízí 400 parkovacích míst na 3 podlažích; hosté mají samozřejmě přímý přístup výtahem nebo mostem pro pěší do vstupní haly a k pokladnám. Nová dvojsedačka bude spojovat stanici Rabgiusa s horní stanicí Curtinella.

Termíny konání významných sportovních a kulturních událostí
Během celé sezóny se mohou návštěvníci účastnit významných sportovních a kulturních akcí, které přináší neobyčejné zážitky: burácení čistokrevných koní přes zamrzlé jezero ve White Turfu, ochutnávku výtvorů nejlepších kuchařů na Gourmet Festivalu, kouzlenou atmosféru Cartier Polo World Cup, koňské závody Concours Hippique, vzrušení na Bobsleigh World Cupu, zimní závod nostalgických aut White Star of St. Moritz, klasickou hudbu na Sinfonia Engiadina a jazz na Out of the Blue’s Festival … Program Engadin Sv. Mořic je opravdu nabitý a pestrý. Díky malebnému zázemí, které Engadin Sv. Mořic nabízí, si tyto události zaručeně vychutnáte. Více informací naleznete na: www.engadin.stmoritz.ch/topevents; detailní informace týkající se jednotlivých událostí budou průběžně zveřejňovány.


Engadin Svatý Mořic - logo


www.engadin.stmoritz.ch