SNOW 79 vychází 9. prosince 2013
180 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 79 najdete 14 skipasů zdarma, jednu poukázku 1+1 na servis lyží a jednu poukázku na slevu v lyžařské škole:

pottenpannen logo

Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:

Nahota Martiny Dubovské - s křídly a srdcem anděla

Dohnat Martinu mezi jednotlivými tréninkovými cykly na ledovcích nebylo vůbec jednoduché. Přesto nakonec přijela, byť s obavami, že „bude těžké z ní něco dostat“. Opak byl pravdou a tahle sympatická a temperamentní mladá dáma s dobrým srdcem, ve kterém se promíchává česká krev se slovenskou, na sebe řekla téměř vše, co jí přišlo na jazyk.

Bavorsko neolympijské

Mnichov se nebude ucházet o zimní olympijské hry 2022. V lokálních referendech na čtyřech místech, kde se měly soutěže odehrávat, to sice těsně, ale zcela jasně odmítli hlasující občané.
S kým má závodit třetí pohlaví?

Od 1. listopadu 2013 mohou v případě nejistoty v určení pohlaví němečtí novorozenci zůstat dočasně, či dokonce trvale „třetím pohlavím“. Nemusí se tedy zařadit do klasické dichotomie „muž, či žena“ a získávají právo nebýt ani jedním z nich. Tento nález tamějšího Ústavního soudu ladí s trendem ke zmnožování „základních lidských práv“ a nahrává tomu, co někteří označují za „tekutou“ identitu.
Skiwithme.cz - separace a další cizolyžství

Cizími slovy, která nás při lyžování obklopují, jsme se zabývali již v minulém díle. Na pořadu byly inklinace a angulace. Dnes budeme v „cizolyžství“ pokračovat a podíváme se na zoubek separaci, která nám spolu s angulací pomáhá odolávat vnějším silám a napomáhá ukončení oblouku i zahájení nového.
World Ski Test - test v černém

Slavná píseň Rolling Stones paint it black mi naskočí pokaždé, když se přede mnou každoročně otevře téma World Ski Test. Trochu komplikovaná přesmyčka? Lyže kamuflované černou barvou jsou právě jedním ze stěžejních prvků největšího testu lyží na světě.


3. vrstva - poručíme větru, sněhu...

aneb bez membrány ani krok
Před rozmary zimního počasí má v popisu práce nás chránit svrchní část oděvu. A tu si lyžaři, a tedy ani výrobci, už bez membrány takřka nedokážou představit.
Seiser Alm - modré z nebe pro děti

Jihotyrolský Seiser Alm zaujímá v nejrůznějších žebříčcích rodinných středisek Alp pevné místo dosti vysoko v první desítce. Něco to sice stojí a děti pak možná budete těžko přemlouvat jinam, ale co by pro ně rodič neudělal!
Ceny pro děti: hrátky s věkem

Jak výhodné jsou ceny skipasů pro celou rodinu, zdaleka nepoznáte jen podle toho, do kolika let lyžují děti zdarma.
Vánoce lyžařovy

Lyžařský dárek vždy potěší. Opravdu ale až tehdy, pokud se příjemci trefíte do vkusu nebo do jeho aktuálních potřeb. Neexistuje univerzální rada, takže na následujících stranách přinášíme alespoň nějakou předvánoční inspiraci.
Lesk a bída olympismu II

V listopadovém vydání SNOW 77 jsme nastínili aktuální dilema olympismu: deklarované vysoké ideály sportu jako „filozofie“, průběžně konfrontované s tvrdým olympijským byznysem. A poukázali na původce tlaků, jimž je MOV, monopolní vlastník olympismu i OH, vystaven: sportovní federace, národní olympijské výbory, sportovci, část médií a veřejnosti.
Catskiing v Kanadě

V minulém čísle jsem popisoval heliskiing v Kanadě, který patří mezi největší lyžařské zážitky na světě. Heliskiing však není jedinou možností, jak si užít bezedný prašan a nekonečné freeridové sjezdy. Kdo má hlouběji do kapsy nebo nerad létá, může využít další možnost, kterou představuje catskiing. „Cat“ je anglicky „kočka“, stejné označení se používá také pro „rolbu“. Zjednodušeně řečeno, catskiing je lyžování ve volném terénu s pomocí rolby místo vleku.
Photographers on the road - Grant Gunderson

Grant jako jeden z fotografů nejvíce zaměřených na lyžování založil časopis The Ski Journal, kde šest let působil jako fotoeditor. Díky své vášni k horám pak publikoval snímky ve většině významných časopisů o zimních sportech a outdooru včetně ESPN, Outside, FHM, Backcountry, Aka Skidor, Fri Flyt, Skiing a Kootenay Mountain Culture. Nyní působí jako senior photographer v magazínu Powder a jako emeritní fotograf The Ski Journal.
Bavorsko - nečekaná rozmanitost

Že má Bavorsko jen úzký proužek Alp, ještě neznamená, že by lyžaři neměli z čeho vybírat. Přinejmenším na prodloužený víkend jsou tu dvě desítky vhodných středisek. A každé z nich je originál.
I hory mají pět hvězdiček - 3. díl

V minulém dílu jsme si vysvětlili, proč a jak vzniklo hodnocení, takzvaná kategorizace lyžařských areálů, ve Francii. O tom, jak přispěla k bouřlivému rozvoji v okolních alpských zemích, zejména v Rakousku, si řekneme dnes.
Zima v Salcbursku - Nejkrásnější místa k odpočinku

Tato oblast v srdci Alp je jednou z nejoblíbenějších světových destinací zimních sportů, kde je jistota sněhu zaručena a ke sjezdu láká více než 2 000 km sjezdovek s těmi nejmodernějšími lanovkami a vleky. Přátelská pohostinnost, rozmanitý výběr ubytování, útulné chalupy a výhody Super Ski Card, to vše dělá z dovolené v Salcbursku nezapomenutelný zážitek.


Supervizor a ředitel lyžařské školy od Austrálie po Japonsko

Nejsnadnější cestou, jak být pořád na sněhu a lyžovat, je stát se lyžařským instruktorem. Tak začínal i můj třetí host v seriálu Work&Snow. Byť jsem se chtěl instruktorům vyhnout a poskytnout čtenářům jiné návody, jak pracovat u sněhu, neodolal jsem. Příběh Františka Káčera, rodáka z Valašské Polanky, i zaměstnání, která dnes díky svým instruktorským začátkům vykonává, jsou prostě zajímavý.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 79!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.