Francouzská střediska minulý týden ohlásila až 60 cm nového sněhu (např. Montgenevre 40 cm, Val d'Isere 20 cm). Nejvíce sněhu celkem hlásí Valberg (260 cm) a Isola 2000 (250 cm) v nejjižnější části Alp a mnoho dalších středisek má více než 2 metry sněhu.

V Rakousku se se sněhem nejvíce potýkaly jižní spolkové země – např. na Mölltalském ledovci je 310 cm, v Obergurglu 255 cm sněhu, přičemž Nassfeld Hermagor hlásil 120 cm a Bad Gastein 95 cm nového sněhu.

Ve Švýcarsku za poslední týden napadlo nejvíce sněhu v Zermattu (85 cm), v Saas-Fee (65 cm) a ve Svatém Mořici (50 cm). Celkově má nejvíce sněhu Disentis, kde je v nejvyšších polohách 350 cm, v Saas-Fee 288 cm a v Zermattu 250 cm.

Itálie je na tom se sněhem relativně nejlépe a sněžení ještě zcela neustalo. Střediska La Thuile a Sauze d’Oulx byla dokonce částečně odříznuta od světa. Resort Alagna v oblasti Monterosa oznamoval 420 cm, Arabba pak v nejvyšších partiích 480 cm a i v dalších střediscích leží více než 3 metry sněhu.

Sněhové zpravodajství
Údolí Pustertal v Itálii
Pyrenejská střediska jsou na tom se sněhem také velmi dobře – už od listopadu. Resort Val Nord v Andoře má 170 cm a Grand Valira s podobnými sněhovými podmínkami hlásí 15 cm nového sněhu z minulého pondělí.

V Norsku tento víkend otevře 50 středisek a 8 z nich očekává v příštích čtyřech dnech přes 50 cm čerstvého sněhu.

V Severní Americe postrádala dostatek sněhu střediska na západním pobřeží až po Skalisté hory, ale i zde již napadlo, takže většina středisek sezónu nakonec zahájila. Hustě sněží v těchto dnech i v Coloradu.

Sněhové zpravodajství
Coloradské středisko Silverton Mountain
Nejhůře je na tom východní Evropa. Na jihovýchodě otevřelo do minulého týdbe pouze bulharské Bansko, ale v omezeném provozu a za pomoci technického sněhu. Mnoho středisek je zatím mimo provoz i v Česku a na Slovensku, situace by se přitom měla zlepšit o vánočních svátcích.

Více na www.skiinfo.com.