Pro SWANS byla optika vždy prioritou a tato japonská firma čerpá z bohatého výzkumu, historie a zázemí mateřského optického giganta Yamamoto Kogaku.

Technologie SWANS

Dvojitá nemlžící se skla, absolutní ochrana proti škodlivému UV záření, perfektní tvar uzpůsobený helmě, neprokluzující pásek nebo jednoduše rozepínatelná spona jsou základní výbavou každých brýlí SWANS. Pojďme si představit další zajímavé inovace.

Především z pohledu výše zmíněné optiky to jsou sférická skla, která kopírují tvar oční bulvy a brání tak před optickou deformací.Polarizační skla zase blokují modré světlo a díky tomu zabraňují odleskům od sněhu a vy pak vidíte i nejjemnější detaily sjezdovky, které by jinak zůstaly skryty.
Vrchní vrstva CLARITEX odpuzuje vodu a zajišťuje perfektní viditelnost i v dešti nebo sněžení. Dále je také odolná vůči otiskům prstů a proti poškrábání.

Zajímavý je určitě i systém EASY 4 LOCK, prostřednictvím něhož upínáte zorník jen čtyřmi vnějšími zámky. Pokud měníte zorníky, je to velmi jednoduché a rychlé a nemusíte se bát otisků prstů.

Nechybí ani další vychytávky jako vytápěná skla nebo malý větráček. Úplnou novinkou je technologie ICE BLUE LENS, která zajišťuje skutečně ostrý a jasný pohled s nezkreslenými barvami. Člověk tak s brýlemi snáze a rychleji rozpozná případné překážky a pohybující se objekty, které jej mohou za špatné viditelnosti ohrozit.


Kolekce 2013/14

Vlajkovou lodí letošní kolekce lyžařských brýlí je série C2N – Change to next. Náročné sportovní lyžaře a závodníky uspokojí modely brýlí TALON a ELEMENT. Nechybí ani speciální řada brýlí TEFU a VEIL, určená ženám. Pro děti je to pak řada JUMPIN. Prodejním hitem budou akční modely 660-DH za 640 Kč s dvojitým zorníkem, systémem vyrovnávání tlaku mezi oběma skly, ochranou proti zamlžení a kompatibilností se všemi typy helem. Druhým je pak model 885-DH za 590 Kč, který je navíc kompatibilní s dioptrickými brýlemi.

www.swans.cz