Slunečné lyžování na začátku zimy

Když se na začátku zimního období města halí do mlhy, na horách se často ukáže modrá obloha, a to obzvlášť v korutanském Nassfeldu, který patří k těm nejslunečnějším lyžařským oblastem. Pravidelně je tu naměřeno o 100 hodin slunečního svitu více než v regionech, které se nacházejí na sever od Alp. Díky orientaci jednotlivých sjezdovek lyžaři mohou sjíždět svahy pod hřejivými paprsky. Nejlepší sjezdovky, které jsou ozářené sluncem, najdou lyžaři a snowboardisté díky informačním tabulím a aplikaci pro mobilní telefon.

Seřízení lyží zdarma přímo na sjezdovce

Při zahájení nové lyžařské sezóny je potřeba servis lyží. V korutanském Nassfeldu se to dá rychle vyřídit přímo na sjezdovce. Broušení hran, úprava i voskování lyží se v servisním centru u horní stanice lanovky Millenium Express dá pořídit až do Vánoc úplně zdarma při předložení platného celodenního skipasu. Potom vás expresní servis lyží vyjde na 8 eur, což je stále nejnižší cena v celých Alpách. I doba čekání na servis lyží vás překvapí – za 5 až 10 minut jsou lyže připravené.

V Nassfeldu uloží milovník zimních sportů své vybavení do lyžařského depa, které je zdarma k dispozici u spodní stanice lanovky Millenium Express nebo u Tressdorfer Alm, čímž skončilo únavné nošení lyží. Za malý poplatek lze do depa uložit i lyžáky.

Zábava na sněhu

Začíná se už před Vánocemi: od 6. do 8. prosince slaví asi 1 500 mladých lidí University of Snow, největší skiopening pro studenty v celé Evropě. O týden později od 13. do 15. prosince se Nassfeld promění v nejvýše položenou burzu pracovních příležitostí v celé Evropě. Při akci Students on Snow se nastávající absolventi vysokých škol mají možnost setkat s potencionálními zaměstnavateli. Čeští lyžaři mohou novou zimní sezónu přivítat při akci Yeti Snow Show od 12. do 15. prosince 2013, kterou moderuje Martin Dejdar a na níž budou lyže k testování zdarma.

Děti jednoduše zveme

Od začátku zimní sezóny až do Vánoc má Nassfeld připraveno překvapení pro rodiny s dětmi do 10 let: malí lyžaři jsou ubytováni zdarma v pokoji rodičů či prarodičů včetně stravy a dostanou skipas, lyžařskou školu a vybavení včetně helmy. Tato nabídka platí od začátku sezóny 6. do 21. prosince 2013 a od 15. března do konce sezóny 2013/14.

Kromě toho děti do 14,9 let věku zaplatí za zapůjčení lyží ve všech obdobích vedlejší sezóny pouze 1 euro. Dospělí za zapůjčení lyží zaplatí 11 eur za den, což je výrazně nižší cena, než je na trhu obvyklé.

www.nassfeld.at/snow

Haus Montanara - ubytování v srdci Nassfeldu

Vychutnejte si pohodlí ubytování přímo u sjezdovky! Útulná horská chata Montanara se nachází přímo v srdci lyžařského areálu Nassfeld.


Proč se ubytovat právě u nás?

  1. na výběr máte z 6 dřevěných apartmánů různých velikostí s vybavenou kuchyňkou
  2. společenská místnost s nabídkou českého piva a vína
  3. SAT TV s českými programy
  4. Wi-Fi připojení na apartmánech
  5. český delegát na místě
  6. celková kapacita 24 osobRezervace: ckpk@ckpk.cz

Více informací: +420 603 55 55 90
(v nabídce 4=3 je více ubytovacích zařízení)

www.montanara-nassfeld.com


4=3 - čtyřdenní skipas do Nassfeldu za cenu tří dnů si můžete zajistit na

www.skipasomat.cz