SNOW 27 Extra - speciální vydání
vychází 18. října 2006
116 stran


Prolistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Obsah přehledu lyžařského vybavení SNOW 27 Extra 06/07


 

SNOW 27 Extra – Lyže 2006/2007: málo nového, ale vše je jinakLyže 2006/2007: málo nového, ale vše je jinak
Není tomu tak dávno, co jinoch či slečna od určitého věku lyže generačně odmítali a uznávali jedině snowboard. Dnes už je „hustejch týpků“ s twintipy tolik, že být lyžař je opět in.

 

SNOW 27 Extra – Závodní lyže: Good-bye racingZávodní lyže: Good-bye racing
Skoro si už připravte kapesníčky na smutnou rozlučku. „Závodní lyže“ byly několik desítek let vizitkou expertního lyžaře. Dlouhé roky spíše slalomky, v 90. letech pak naopak krojenější obřačky, poté – a zčásti dosud – opět slalomky. Vykrojení a zkracování doby carvingové ale stále zvětšovalo rozdíl mezi lyžemi běžně používanými a závodními speciálkami. V uplynulých sezónách jsme tak detailně dokumentovali postupný odchod obřačky z kolekcí...

 

 

SNOW 27 Extra – Sportovní lyže na upravené tratěSportovní lyže na upravené tratě
Vše o sportovních lyžích pro dlouhý i krátký oblouk, bez povšimutí nezůstanou ani lyže s nálepkou "cross"…

 

 

SNOW 27 Extra – Univerzální lyžeUniverzální lyže - allround a allmountain
Allround a allmountain, snad nejpestřejší kategorie na lyžařském nebi...

 

 

**SNOW 27 Extra – Freeski lyžeFreeski lyže
Vzhledem k tomu, že freeskiing se dá provozovat na mnoho způsobů, je jasné, že i patřičné nádobíčko se může výrazně lišit. A tak, jak bývá zvykem třídění lyží u alpského sjezdového lyžování, i freeskiingová armáda lyží má své prapory.
 **
 

 

SNOW 27 Extra – Přehled lyžíPřehled lyží
Jak jsme předeslali, v přehledu najdete rekordních 883 lyží od 29 značek. Mezi značkami kromě velkých stálic objevíte i nové tváře, ať už jsou to lyže luxusní malosériové (např. italský Duel, švýcarské RTC), nebo freeski lyže (např. kultovní americká Armada).
Račte vybírat!

 

SNOW 27 Extra – Boty 06/07 – zvýšený zájem?Lyžařské boty 06/07 - zvýšený zájem?
Skoro deset let jsme se rozplývali nad tím, jaké úžasné jsou carvingové lyže a co nového u nich je. Před časem se ale potenciál změn vyčerpal. Lyže se už skoro nemění. Přestávají být tak vzrušující.
Znamená to, že by se o to většímu zájmu mohly těšit pro změnu boty?

 

 

SNOW 27 Extra – Přehled sjezdových botPřehled sjezdových bot
V přehledu bot naleznete 462 modelů od 14 výrobců.

 
 

SNOW 27 Extra – Desky a vázání: Jedno tělo, jedna duše?Lyžařské desky a vázání: Jedno tělo, jedna duše?
Osmdesát procent lyží v Evropě se prodává jako sety či systémy. Nejrozšířenější univerzálky už vlastně jenom takto, takže bilanci kazí jen freeskiing a pár kousků lyží závodních. S tím, jak pokračuje integrace, snižuje se i podíl desek jako samostatné součásti. Desky se pak stávají zakapotovanou základnou – nosičem vázání a skutečně nedílnou součástí lyže. Pojednání o tom, jak ty plně zaintegrované vypadají a fungují, tím ztrácí praktický smysl a je zajímavé jen pro pár technických hloubavců. Pro běžného uživatele je podstatné, aby dodaná jednotka lyže + deska + vázání fungovala.
V přehledu vázáni naleznete 240 modelů 10 značek.

 
 

SNOW 27 Extra – Hole: napříč časemLyžařské hole: napříč časem
Jsou to historické paradoxy. Před deseti lety se rozjížděl nový fenomén carving a lyžařská hůl se stávala jedním ze symbolů starého překonaného lyžování. Odhodit spolu se starým myšlením a „starou technikou“ i překážející zbytečné hole bylo tak lákavé a sexy!

 

 

SNOW 27 Extra – Přilby: trvalo to…Přilby: trvalo to...
Trochu to trvalo, ale je to tady. Několik let jsme vzpomínali, jak si cyklisté chvályhodně osvojili přilby, a doufali, že se podobný trend prosadí i u lyžařů. Popravdě řečeno, šlo to ztuha a není dobojováno. Proces je nicméně už skoro tak daleko, že pomalu končí doba vysvětlování – proč přilbu ano – a přichází konstatování a věcná informace.

 

 

SNOW 27 Extra – Přehled přilebPřehled přileb
Na stranách SNOW Extra naleznete 51 popsaných přileb z kolekce 06/07.

 

 

SNOW 27 Extra – Brýle: rozhodně anoBrýle: rozhodně ano
O brýlích včetně značně podrobných informací o druzích zorníků a důsledcích různé filtrace složek spektra jsme obšírně psali v loňské sezóně. Brýle nejsou výrobek, jenž by rok od roku podléhal převratným změnám, ale i tak jejich kolekce a možnosti výběru neustále rostou...
V přehledu v tomto SNOW naleznete 16 popsaných modelů brýlí od 4 výrobců.

 

A mnoho dalšího najdete ve speciálu SNOW Extra 06/07!