Stačí se podívat a hned vidíme. Přilba Hacker není nic pro konzervy. Ačkoli svým stylem nejvíc zapadne ve snowparku nebo někde hluboko v horách při prašanových sjezdech, plnohodnotnou službu odvede i univerzálním lyžařům. Jednoduchý design totiž klame tělem, za ním se skrývá vypiplaná technologie.

V první řadě je to TWINSHELL: odolná základní konstrukce z injektovaného plastu je spojena s mimořádně lehkým in-mold skeletem. Výsledkem je jedna z nejlehčích přileb na trhu s hmotností pouhých 370 gramů.

Pokračujeme: Další vysokou technologickou kartou je Custom Air Systém. Vnitřní část přilby je protkána vzduchovými kanálky, které lze vyplnit podle potřeby aktuálního uživatele. Přilba tak umí měnit tvar a velikost, a proto padne úplně každému. Stačí jen několika stisky napumpovat vzduch dovnitř, anebo naopak zmáčknutím ventilu jej upustit.

Technologie Custom Air Systém se používá úspěšně již několik let, a je tedy dostatečně ověřena praxí. To umožní i pořídit přilbu někomu jako dárek, přičemž nesete minimální riziko, že mu nepadne.

Dalším esem je EPS Venting Systém, který zajišťuje cirkulaci vzduchu uvnitř přilby, a tedy v ní automaticky reguluje teplotu a vlhkost. Oválné otvory nasávají studený vzduch z venku a EPS jej distribuuje všemi směry tak, aby v případě potřeby efektivně ochlazoval celou plochu lyžařovy hlavy.

Samostatnou kapitolou pak je komfort. Vnitřní vložka je bezešvá, zároveň snadno vyjímatelná nejen pro to, aby se dala prát, ale aby se taky dala přilba použít i s vlastní čepicí. Přilba je připravena pro integraci lyžařských brýlí tak, abyste mohli jejich pásek mít jak svrchu přes přilbu, tak uvnitř.

Shrnuto a podtrženo: Hacker je přilba, která přináší nekompromisní ochranu, vysoký komfort, velmi mladý a moderní styl, ale zároveň široký přesah a plnohodnotnou použitelnost pro všechny typy lyžování od freeski po rekreační. I proto se jmenuje Hacker – ten, kdo proniká do jiných dimenzí.

www.amersports.cz