Salomon strávil řadu let vývojem brýlí, které by plnily současně několik požadavků. Dobře padnoucí na jakýkoliv typ obličeje, široké zorné pole, výměnná skla a moderní design. Po dlouhém vývoji připravil pro letošní sezonu model X–MAX, který všechny tyto požadavky splňuje více jak na 100 %. Ten vychází z modelu X–TEND, který si již v minulosti vydobyl pozici nejlépe padnoucích i nejlépe „dýchajících“ brýlí na trhu.

V první řadě došlo k rozšíření zorného pole. Minimalizace rámečku brýlí vedla ke zvětšení zorného pole o 30 %. Další novinkou je systém výměny skel. Otevřením pouhých dvou miniaturních klipů můžete vyjmout zorník, aniž byste se jeho plochy museli nutně dotknout svými prsty. To vše je završeno samozřejmě širokou nabídkou zorníků pro různé světelné podmínky včetně univerzálních, které dokážou měnit svoji barvu a přizpůsobovat se aktuálním světelným podmínkám. Brýle X–MAX jsou doplněny o technologii Custom Frame, která dokáže brýle přizpůsobit jakémukoliv tvaru obličeje.

Výsledkem jsou nejdokonalejší brýle, které Salomon na trhu uvedl. Podstatné je však to, že s nimi přichází větší bezpečnost při lyžování, zejména díky uvedené šíři zorného pole, které zásadně usnadní orientaci i pohyb na sjezdových tratích.

www.amersports.cz