Michelinská svačinka na sjezdovce

Dvanáct horských chat nabízí po celou sezónu malé občerstvení s aperitivem – tzv. slope food. Název této gurmánské svačinky je lyžařskou obdobou ve městech oblíbeného street food či finger food, rozmanitých jednohubek podávaných spolu s aperitivem, které můžete slupnout během tří minut. Jde přitom o vysokou gastronomii – recepty připravili místní i hostující michelinští kuchaři, kteří v půli prosince na chatách dobroty osobně připravovali. Slope food příjemně a lehce zasytí a neomezí váš lyžařský čas, nehledě na to, že vám otevře netušenou kombinaci chutí z obyčejných místních surovin, jako jsou brambory, špek či lesní plody. V Alta Badii tak můžete putovat od jedné horské chaty ke druhé a ochutnávat, co připravili michelinští kuchaři, třeba Norbert Niederkofler (Ütia de Bioch), který má v St. Kassianu i vlastní restauraci. K drobným delikatesám se samozřejmě podávají nejvybranější jihotyrolská vína. Jedna zastávka přijde na 12 eur, tři zastávky pak na 30 eur.

Snídaně na manšestru

Ještě před lyžováním si můžete dopřát štědrou horskou snídani přímo na svahu, a to hned na dvou chatách. Kabinková lanovka vás deset minut před sedmou hodinou ranní vyveze z Corvary na horskou chatu Col Alto, ze St. Kassiana se zase můžete vydat skútrem nebo rolbou do chaty Las Vegas, která má panoramaticky prosklenou restauraci s jedinečným výhledem na masiv Sella, který postupně zbarvuje vycházející slunce. Po snídani se můžete pustit po čerstvém manšestru jako první ještě předtím, než se na lanovky dostanou běžní „denní“ lyžaři.

Horská diskotéka v Clubu Moritzino

A na svah se můžete za dobrým jídlem a hlavně zábavou vrátit ještě večer. V horské chatě Club Moritzino, kam rádi zavítají i slavné osobnosti nejen italské vyšší společnosti, můžete povečeřet rybí i masové delikatesy, přičemž mezi jednotlivými chody se tančí. Z údolí vás do chaty vytáhne kabinková lanovka z La Villy. Dolů se můžete nechat svézt dolů rolbou anebo se uprostřed noci vydat na lyžích po sjezdovce za svitu reflektorů rolby.


Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na webových stránkách:
www.suedtirol.info
a
www.facebook.com/jiznityrolsko

Vyzkoušejte také nový online magazín www.suedtirol.info/magazindolomity, kde najdete spoustu zajímavých tipů, otestujete si, jaký jste typ lyžaře a skikrosař Tomáš Kraus vypráví o tom, rád jezdí do Jižního Tyrolska.

S Jižním Tyrolskem můžete i soutěžit: stačí, když si objednáte dovolenou u některého z jihotyrolských prázdninových specialistů pro české hosty. Po skončení dovolené jim pošlete vaši fakturu a zástupci Jižního Tyrolska vylosují jednoho šťastlivce, který bude mít dovolenou zdarma (zpětné proplacení faktury do výše 2 500 eur).
Více informací na:
www.suedtirol.info/prazdniny