Pro koho Fischer Vacuum je

Přichází na řadu důležitá otázka, kterou si jistě mnozí z vás při bližším zkoumání této „nové“ technologie budou klást – je to vůbec k něčemu dobré, mít vytvarovanou botu? Využiji to, když nejezdím jako Ted Ligety a na hory se dostanu jednou za uherský rok? Případně můžete argumentovat, že výběr „lyžáků“ na trhu je obrovský a proto není absolutně nutné nechat si upravovat boty na míru.
Zamyslete se nad tím trochu více a na odpověď přijdete snadno. Zásadní problém je v anatomii nohou. Nejen, že sotva najdete dva lidi se stejně tvarovaným chodidlem. Více či méně se totiž bude lišit i vaše vlastní pravá noha od té levé.
Nutné je připomenout spoustu lyžařů bojujících s problémovým kotníkem, větší šířkou lýtka nebo netypickými výrůstky, které v normální lyžácích nepříjemně tlačí.
Další častou komplikací bývá příliš široké chodidlo v oblasti malíkové hrany. Ne každý lepší lyžař má to štěstí, že přijde do obchodu, ukáže si na úzké závodní speciálky a na první pokus si je s nadšením odnese.

Všichni tito lyžaři ocení Fischer Vacuum. Nabízí se další otázka - a co někdo, kdo má nohu „v pořádku“? Ano, v neposlední řadě je třeba říci, že tato technologie není jen pro lyžaře s komplikovaným chodidlem. Výborně padnoucí vytvarovaný skelet napomáhá mnohem lepšímu přenosu sil mezi lyží a botou, což ve výsledku pozná na kontrole lyží jak začátečník, tak lyžař expert. Fischer Vacuum je proto určené jednoduše řečeno pro každého.

Proces tvarování sjezdové boty

Pokud se rozhodnete si boty s označením Fischer Vacuum zakoupit, je potřeba si na celý proces vyhradit přibližně 35 minut. První fáze začíná výběrem té správné velikosti. Zde je nutné si uvědomit, že zkoušíte pouze „polotovar“, proto je potřeba vyřešit pouze správnou velikost a model boty - s tím vám samozřejmě poradí náš odborně školený personál. V botě pobudete nějakou chvilku, poté vám nastavíme na speciálním stroji váš základní lyžařský postoj, jelikož se bude upravovat také úhel náklonu komínů a canting. Pak už to jde ráz na ráz.
Skelet je vložen do zvláštní pece, kde je po dobu 10 minut nahříván na teplotu 80 C°, vy zatím označíte problémová místa na chodidlech (po počátečním zkoušení boty budou taková místa lehce zarudlá) a prodejce/personál vám na ně nalepí zvláštní výstelky, které zaručí lepší vytvarování skeletu v těchto komplikovanějších oblastech.
Když jsou skelety „vypečené“, vklouznete do nic i s vnitřní botičkou na noze a postavíte do již nastaveného základního lyžařského postoje na našem „Vakuum Fit Station“ stroji. Následně vám na lyžáky nasadíme jako první vrstvu Cooling-pad chladící vložku a jako druhou vrstvu Vacuum návleky, do kterých bude poté hnán vzduch pod vysokým tlakem, a zajistí tak vytvarování skořepiny podle vašich nohou.Používané materiály

Na závěr něco málo o použitých materiálech. Pro obuv Fischer Vacuum se poprvé používá patentovaný high-tech polymer nazvaný Vacu-Plast, který se vyznačuje propracovanými vlastnostmi. Jeho hlavními přednostmi je nízká hmotnost, výborné tlumení vibrací a především opakovatelná tvarovatelnost. Proto pro nás není problém na požádání boty zákazníkovi přetvarovat kdykoliv znovu, celý proces je možné zopakovat několikrát, aniž by materiál boty ztratil něco ze svých původních vlastností.

Fischer Vacuum v Praze v prodejně Skier.cz

Pokud vás technologie Fischer Vacuum oslovila, nebo máte jakýkoliv dotaz, neváhejte a přijďte se přesvědčit o výhodách této průlomové technologie k nám na prodejnu Skier.cz nacházejí se na adrese Hrubého 1205/2, Praha 8 – Kobylisy, budeme se na vás těšit.


Více naleznete na: http://skier.cz/…varovani-bot