SNOW 31 – DVD ŠvýcarskoSNOW 31 vychází 1. února 2007
132 stran + DVD


Prolistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 31 naleznete SKIPAS ZDARMA do středisek:
- Lipno
- Zadov
- Deštné v Orlických horách
- Karolinka
- Radvanice

   
   

Podrobnosti o podmínkách využití a o termínech platnosti jednotlivých skipasů hledejte uvnitř SNOW 31.
Své skipasy aktivujte na www.skipas-zdarma.cz


Obsah SNOW 31

 

SNOW 31 – Tereza Karířová…4. Mušketýrka  - Tereza Kacířová
Tereza Kacířová. Jediná žena naší skicrossové reprezentace. Coby čtvrtý člen národního týmu brázdí závody Světového poháru ve skicrossu společně s Tomášem Krausem či třeba se Stanleym Hayerem a sdílí s nimi skicrossové dobré i zlé. SNOW se pokusil poodhalit, co se skrývá v její sportovní a dívčí duši. A protože duše a tělo tvoří celek, ani jedno jsme nenechali úplně skryté.

 

SNOW 31 – FotogalerieFotogalerie
Dalo by se říci už stará známá, ale hlavně inspirativní, krásná, prostě fotogalerie SNOW. Doufáme že i tentokrát vás výběr snímků potěší...
 

 

SNOW 31 – RetroRetro
Pozorným čtenářům neunikla letošní nová rurika s názvem RETRO. Jedná se o pohled do naší lyžařské minulosti pohledem tehdejších lyžařských časopisů. Je to čtení poučné, zábavné a často neztrácí na významu ani po téměř jednom století...
 

 

SNOW 31 – Kam to všechno spěje… aneb o počasí letošní zimyKam to všechno spěje?
Nejspíš vás v průběhu teplého podzimu a lyžařsky nešťastné první části zimy taky napadlo, kam to všechno spěje. Nejteplejší podzim za posledních 45 let, Vánoce takřka bez lyžování, bezmocná sněžná děla a obnovená medializace globálního oteplování k černým myšlenkám přímo vybízely. Zkusme si tedy zaspekulovat, čeho bychom se mohli nadít, pokud by se i nadále prosazoval některý z pesimističtějších scénářů...

 

SNOW 31 – DESATERO: umíte se správně obout?Desatero: umíte se správně obout?
Ne, nenaštvěte se! Opravdu vás nemám za nesvéprávné. Podle toho, co kolem sebe vídám, ale usuzuju, že pár zásad pro ty méně zkušené neuškodí...
 

 

SNOW 31 – MixMix
Jako v každém čísle nechybí mix krátkých zpráv týkajících se lyžování, středisek, trendů, vybavení...
 

 

SNOW 31 – České sjezdové lyžování…O teplém počasí, rušení závodů a pololetním vysvědčení českého sjezdového lyžování
Závodní sjezdařská sezóna se s nástupem nového roku pomalu přiblížila ke své polovině, což je dobrou příležitostí k tomu ohlédnout se za jejím dosavadním průběhem a připomenout si, co pro ni letos bylo nejvíc charakteristické.
 

 

SNOW 31 – Marc GirardelliMarc Girardelli - lyžařská legenda v Praze!
Věčně usměvavý, vtipem hýřící bývalý závodní lyžař se objevil v Praze. V nedávné minulosti oslnil planetu svou nekompromisní ctižádostí, se kterou vybojoval na tehdy přeplněné lyžařské scéně pět zlatých glóbů. My jsme ho vyzvedávali na letišti a dělali mu společníky při jeho českém turné, přičemž se nám podařilo udělat s ním tak rozsáhlý rozhovor, že se na stránky našeho papírového SNOW nevměstnal. Přinášíme alespoň krátký útržek. Celý text rozhovoru pak naleznete na novém lyžařském portálu SNOW.CZ.

 
 

SNOW 31 – Čeaské hory vs AlpyČeské hory vs. Alpy - neverending story
Málokteré lyžařské téma je tak frekventované. Diskuse o lyžích zajímají jen část lyžařů, ale otázka vhodně zvoleného místa je důležitá pro všechny. Skoro každý lyžař se cítí dostatečně kvalifikovaný, aby se k ní vyjádřil. V příslušnou dobu toto téma také milují tištěná média.
Úroveň pojednání, argumentace a zejména následných diskusí ale bývá žalostná. Zkusme se proto podívat na toto srovnávání obšírněji, nezaujatě a v mezích možností fundovaně.

 
 

SNOW 31 – UNIVERZITA – Rovnováha aneb po jednéUniverzita: Rovnováha aneb po jedné
A je to tady. Nácviku nejenom rovnováhy jízdou po jedné lyži se student našeho univerzitního programu prostě nevyhne.
Rovnováha je bohužel dost opomíjený prvek. Zdánlivě ji totiž až tak úpěnlivě cvičit nemusíme. V předozadním směru nám skýtají oporu jednak lyže, jednak značně vysoké a tuhé boty. Do stran nás zase stabilizuje postavení na obou samostatných nohách, navíc v moderně široké stopě. Takto vymezená tzv. podstava je v poměru k výšce lyžaře a jeho těžiště relativně velká a uklidňující.
 

 

SNOW 31 – Lavinové kurzyLavinový kurz - nová forma pobytu v horách
K lyžování ve volném terénu (freeride, skialp aj.) spolu s objevováním nového rozměru lidského uspokojení patří i dvě magická slova od „O“ a od „D“: ODPOVĚDNOST a DISCIPLÍNA...
 

 

SNOW 31 – Freeski – profil Ondry Beneše a Toma Kotrby
Představení českých freeski jezdců: Ondra Beneš a Tom Kotrba
Je tu další díl již skoro kultovní freeridové cesty za prašanem s názvem Sensor SNOWride 06. Tentokrát jsme se zastavili ve Švýcarském Davosu a k našemu týmu se připojilo hněd několik nových tváří, například David Egydy, Sabina Kaletová nebo ze slovenska telemarkista Peter Kollár...
 

 

SNOW 31 – Shape the Nature – FREE2STYLERED BULL SHAPE THE NATURE
Minulý únor se uskutečnil v rakouském středisku Warth třetí ročník Red Bull Shape The Nature. Akce se zrodila na rakouském Krippensteinu v roce 2004 a na svět jí pomohli Red Bull a propagátor i organizátor podobných akcí na Krippensteinu Heli Putz. Nápad, na kterém se stavělo, byl pozvat talenty new school lyžování do tradičního freeridového střediska a dát jim možnost prokázat schopnosti ve volném terénu.
 

 

SNOW 31 – Sensor SNOWride 06 – Les Diablerets****Sensor SNOWride 06 - Les Diablerets
I tentokrát jsme se SNOWride 06 zůstali ve Švýcarsku, jen nás vítr z Davosu zavál více na západ, do Les Diablerets. Cesta byla dlouhá, pomalá a náročná, protože nás v údolích provázel hustý déšť. Čím výš jsme stoupali, tím bylo naše napětí a očekávání prašanu větší. Dopadlo to skvěle, na svazích nás čekala slušná nadílka čerstvého prašanu a k tomu předpověď hlásila, že aspoň jeden den bude nádherné počasí...
 

 

SNOW 31 – Turecko, mezi západem a orientemLyžování v Turecku - mezi Západem a Orientem
Cesta tureckým pohořím Kackar je cestou minulostí. Vesnice jsou tu v zimě nedostupné, základem živobytí je pastevectví. Ženy se skrývají za závoje a za domy se potulují vlci. Avšak pro lyžaře vede cesta Kackarem spíše do vysněné budoucnosti.

 

SNOW 31 – Freeridové závodyFreeridové závody - snowboarding
Pod pojmem snowboardové závody si většina lidí představí u-rampu, slopestyle nebo boardercross a alpské disciplíny. Důvod je jednoduchý – závodní podoba těchto disciplín je atraktivní a jednoduše uchopitelná pro diváky na místě i třeba ty televizní. Kromě nich však existují různé druhy soutěží odehrávajících se mimo preparované sjezdovky a vyšejpované parky. Mnohdy je už cesta k místu konání takové akce sportovní výkon a dobrodružství a očitý svědek vidí jen část trati a pravděpodobně jen za pomoci dalekohledu. Možná už tušíte… Freeride. 

 

SNOW 31 – Ralph Castelber – Nejhezčí pohled na svě je z longboarduRalph Castelberg - nejhezčí pohled na svět je z longboardu
Ralph Castelberg je profesionální freerider, je mu 27 let, žije v Davosu. Od roku 1999 jezdí na dvoumetrovém longboardu a stal se z něj velký propagátor dlouhých prken. Nejraději se pohybuje ve volném terénu a využívá každou příležitost zajezdit si v klidu velkých hor. Ralph není hvězda, kterou byste běžně vídávali ve videích. Dělá to, co ho baví bez ohledu na módní trendy, dělá to dobře, poslední 4 roky dokonce na profesionální úrovni.
 

 

SNOW 31 – soutěž s LTB, recenze DVD, pozvákySoutěž s LTB, recenze freeski a snb DVD, pozvánky...
Bavte se se SNOW a můžete vyhrát i příjemné ceny! V tomto případě prkno LTB dle vlastního výběru!
 

 

SNOW 31 – SKIAPLINISMUS – na lyžích po širokých ledovcích… Vergnaghutte v srdci Oetztalských AlpNa lyžích po širých ledovcích - Vernagthütte v srdci Ötztálských Alp
Chata Vernagthütte patří mezi nejvýše položené chaty Východních Alp a leží pod skalnatým hřebenem v obklíčení ledovců. Od chaty se klikatí stopy lyží do všech světových stran a možnosti túr na třítisícové kopce Ötztálských Alp jsou zde neobyčejně široké.
 

 

SNOW 31 – Britská Kolumbie – dokonalý lyžařský ráj na západě KanadyBritská Kolumbie: dokonalý lyžařský ráj na západě kanady
Britská Kolumbie (BC) je třetí největší, třetí nejzalidněnější a druhou nejbohatší kanadskou provincií, a se superlativy by bylo možno při popisu této úchvatné západní části Kanady pokračovat dál a dál. Tahle provincie má též zdaleka nejrozličnější klima z celé Kanady – takřka každé z hlubokých údolí, jimiž je naprostá většina BC rozbrázděna, má své vlastní klimatické schéma s odlišným množstvím srážek i teplotami. Obecně však na západě Kanady panují oproti zbytku země relativně nejpřívětivější, mírné zimy.
 

 

SNOW 31 – Kitzbühelské Alpy****Kitzbühelské Alpy: první safari
Oblé, ale vzdouvající se hřebeny Kitzbühelských Alp s typicky kupovitými vrcholky jsou vstupní branou do Tyrolska. Vrcholy jen lehce překonávají dva tisíce metrů nad mořem, jsou zalesněné, ale s četnými salašemi. Objímá je obří lyžařská oblast s více než 700km sjezdovek, jejímž srdcem je příjemné, nevtíravě prominentní letovisko Kitzbühel.
 
 

 

SNOW 31 – Francie se mění…Francie se mění
Druhá polovina 20. století obohatila lyžaře o množství středisek vystavěných „na zelené louce“, jak se francouzsky říká ‚skis aux pieds‘ neboli ‚s lyžemi na nohou‘. Tehdy převratná dimenze zimních sportů zasáhla nejen kraj Tarentaise, kde byly k budování sportovních továren ideální přírodní podmínky. Vznikla největší evropská střediska, kde se vyjíždí za lyžováním či snowboardingem z lyžárny. Třetí tisíciletí vnáší do lyžování mnoho změn a ušetřena nezůstává ani Francie.
 

 

SNOW 31 – Auta SUV různých velikostíSUV různých velikostí
Vozů 4x4 v nabídce automobilek neustále přibývá, ale stále jim chybí jedna podstatná věc – jak se jim bude vlastně říkat? Někdo je označuje za vozy SUV, jiný jim říká terénní auta, off-roady nebo lze slyšet pojmenování „čtyřkolky“.

A mnoho dalšího najdete ve SNOW 31!