SNOW 32 vychází 7. března 2007
116 stran (navíc i verze s DVD Yearbook – nejlepší freeski film sezóny 04/05)


Prolistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 32 naleznete SKIPAS ZDARMA do středisek:
- Zvičina
- Ostružná

   

Podrobnosti o podmínkách využití a o termínech platnosti jednotlivých skipasů hledejte uvnitř SNOW 32.
Své skipasy aktivujte na www.skipas-zdarma.cz


Výběr z obsahu SNOW 32

 

Záhrobská: Mise byla úspěšná

Její příběh je jako z pohádky, vykrystalizovaný ze zašedlých závojů pochybností. Stejně jako jejich hrdinové musela i novopečená mistryně světa ve slalomu Šárka Záhrobská překonat řadu překážek a hlavně sama sebe, vyrovnat se bolestnými porážkami i lidskou nepřejícností, než mohla dojít ke svému cíli…

 

Test brýlí: Nevalné s otazníky

Pokud už máte dost všech pochlebujících testů, jen špatně maskujících urputnou snahu nepohněvat si inzerenty, zbývá vám pár těch spotřebitelských, prováděných nezávislými organizacemi bez účasti výrobců. U nás asi nejznámější německá Stiftung Warentest přebírá většinou lyžařskou tématiku od rakouské VKI. V lednu tak uveřejňuje i test lyžařských brýlí.

 

Světovému poháru je 40

Ten příběh je až notoricky známý. Ve snaze o globalizaci lyžování FIS v létě 1966 poprvé a naposledy umístila mistrovství světa v alpských disciplínách na jižní polokouli. V jediném ucházejícím hotelovém baru chilského střediska Portillo se tam pár bafuňářů nudilo u skleničky. V diskuzích o tom, kdo je nejlepší závodník, se zrodila idea dlouhodobé soutěže. Světového poháru.
 

 

24 hodin nonstop na trati obřáku!

Kastelruth je malá nenápadná vesnička na úpatí jihotyrolských Dolomit. Leží cca 50 km od Brixenu, asi v polovině cesty mezi Innsbruckem a Bolzanem. A právě zde probíhá každý poslední týden v lednu lyžařský závod 24h Südtirol Ski Trophy.

 

Lyže a armáda

Lyže dnes chápeme jako předmět zábavy, radosti, volného času. Jen občas – třeba když se bez nich brodíme přívaly nového sněhu – si uvědomíme, jak veliký praktický význam mají. I proto se záhy staly objektem zájmu vojska. A v armádě nechybějí ani dnes.

 

Winter Survival

Hrubý Jeseník, drsný, ale krásný. A právě ten se již několik let stává dějištěm mezinárodního mistrovství české armády v zimním přírodním víceboji. Většina zasvěcených ví, že se jedná o slavný armádní Winter Survival. Je to závod, ale hlavně je to test – test schopnosti přežít. V neznámém terénu soutěží tříčlenná družstva, která musí prokázat svoji fyzickou zdatnost a výdrž – že se v terénu nenechají „zabít“. Závod je výběrový! Nemůže přijet nikdo, kdo by se nevyznal v taktice přežití. Proto je toto setkání jakýmsi ověřením kvalit špiček ve svém oboru. Na druhou stranu, i když je závod armádní, během své historie již přivítal i několik civilních hlídek.

 

Vrátna

Do Vrátné jsme se letos podívali dvakrát. Naše první návštěva proběhla v březnu asi týden po zahájení provozu nové kabinkové lanovky do Snilovského sedla. Byla to vůbec první zastávka loňského SNOWride. Hlavními aktéry byli Mišo Oško a Kubo Majerčiak, v průběhu dne se k nám připojil ještě místní freeride pár Andrea s Patrikem. V té době ležel na svazích prašan, ale počasí tehdy nevyšlo nejlíp. Téměř celý víkend by se dal shrnout třemi slovy: bloudění v mlze.

 

The North Face Ski Challenge

The North Face Ski Challenge má dát šanci mladým freeskierům ukázat se a odstartovat hvězdnou kariéru. Akce s původním názvem Prodigy Ski Challenge (výzva pro lyžařské naděje) je zajímavý a zatím ojedinělý projekt, proto se SNOW závodu zúčastnil a přivezl do Val Thorens i zástupce Čech a Slovenska.

 

Sníh posvátných hor

Má tisíce proměn a desítky podob. Lehoučký jako papír, umí pohladit, ale i zabít. Umí zmrazit i zahřát. Hraje barvami duhy, když se v něm třpytí slunce, a jeho chuť je výjimečná. Jeho vůně se mění s postupem roční doby. Obávaný i uctívaný, předmět strachu i lidských tužeb a kdesi tam vysoko i zdroj života… Sníh. 
 

 

Snowparky

Dvacet až třicet procent návštěvníků lyžařských středisek tvoří snowboardisté. Existence kvalitního parku může hrát u těchto lidí velkou roli při rozhodování, které středisko navštíví. Další potenciál parků skrývá new school lyžování. (V Čechách zatím opravdu skrývá, v zahraničí tvoří new school lyžaři podstatnou část uživatelů parku).

 

100 let lyžování na Vysočině

Téměř současně – okolo r. 1892 – došlo ve střední Evropě, země Koruny české nevyjímaje, na několika od sebe poměrně vzdálených místech k prvním pokusům o jízdu na lyžích. Kromě shodného načasování byly si podobné i impulsy vyvolávající zájem o zcela novou zimní aktivitu.

 

Přívětivé 4000vky nad Saas-Fee

Ten, kdo má rád lyžování v kulisách vysokých hor, musí alespoň jednou zavítat do místa, které nese ve svém reklamním sloganu hrdý podtitulek „perla Alp“. Pokud jde o monumentální prostředí ledovců, mezi nimiž se lyžař proplétá, ale i zaledněných čtyřtisícovek, bude jen těžko Saas-Fee hledat konkurenci. Na okolní kopce lanovky samozřejmě nevedou, a tak se zde otvírá prostor pro skialpinisty.

A mnoho dalšího najdete ve SNOW 32!
"
":[localdocumen­t://141/]
"
":[localdocumen­t://141/]