Safari tam a zpět

Hochkönig se zhruba 120 km sjezdovek a 33 moderními lanovkami a vleky patří do oblasti Ski amadé s celkem 760 km sjezdovek. Sjezdovky jsou rozprostřené na hřebeni mezi středisky Maria Alm, Dienten a Mühlbach a lákají tak na jednu z nejkrásnějších lyžařských okružních tras v Alpách – Königstour. Jedná se o safari s 32 km tratí, které vás provede celým areálem a všemi vyhlídkovými místy. Všechna střediska jsou nyní propojena oběma směry moderními a barevně rozlišenými lanovkami. Okruh je vhodný především pro zdatnější lyžaře, protože sjezdovky spojující areály jsou většinou červené. Pro rodiny s malými dětmi je výhodnější zůstat v jedné vybrané lokalitě, kde je vždy i dostatek modrých sjezdovek.

Snowparky i pro začátečníky

Snow Park Maria Alm, Blue Tomato Kings Park v Mühlbachu a Living Room v areálu Hochkeil/Mühlbach jsou ideálním místem pro učení a zdokonalování nejrůznějších triků. Freeskieři zde najdou nejrůznější překážky a platformy všech dovednostních úrovní.

První rakouská lanovka s wi-fi

Lyžařský areál Hochkönig poskytuje v kabinkách lanovky Kings Cab v zimní sezóně 2013/14 jako první v Rakousku bezdrátovou síť W-LAN a informační servis Mountainment. Bezdrátová síť pokrývá celou lanovku s kabinkami pro 8 osob po celé dvoukilometrové délce.


Sjezdovky, běžky i procházky

V salcburské oblasti Hochkönig nemusíte jen lyžovat na sjezdovkách, ale můžete tu strávit skutečně pestrou zimní dovolenou. Většinu zimních aktivit přitom můžete provozovat prakticky přímo přede dveřmi hotelu. To platí pro sjezdovky o celkové délce 120 km, běžecké tratě, zimní turistické cesty nebo trasy pro výlety na sněžnicích. Oblíbenou zábavou je v této oblasti také geocaching nebo lukostřelba.

Prohlédněte si oblast ve vysokém rozlišení

Celou oblast si můžete už teď prohlédnout ve 3D prohlížeči na www.hochkoenig.at. Během několika okamžiků od instalace se budete moci kochat obrázky z celé oblasti ve vysokém rozlišení – od malebných vesniček až po sněhem pokryté vrcholky. S bezplatnou mobilní aplikací Ski amadé Guide pak získáte všechny potřebné informace i přímo v terénu. Je možné stáhnout si například praktickou lyžařskou navigaci, která podle vašich individuálních požadavků navrhne trasy a dovede vás k těm nejkrásnějším místům.

www.hochkoenig.at