Pokud upřednostňujete rušnější dovolenou s velkým výběrem hospůdek pro aprés-ski a bohatým nočním životem, pak si zvolte pro zimní dovolenou Ischgl. Kromě toho nabízí ještě 238 km sjezdovek (!) a nejmodernější lanovky, z nichž některé mají dokonce vyhřívaná sedadla. Jedna z lanovek vás odveze až skoro na hranici se Švýcarskem, kde je možné navštívit duty free shop. Takže na lyžovačku bude dobré vzít si s sebou kromě ski-passu i kreditní a debetní karty. Co kdyby se vám ve free shopu něco zalíbilo?


Pro všechny lyžaře

Sjezdovky nad Ischglem jsou vhodné pro každého. Můžete si vybrat adrenalinový sjezd po černé, ale je tu i celá řada příjemných pozvolných, modrých sjezdovek, kde si začínající lyžaři v klidu zdokonalují svoji techniku. Tato série modrých sjezdovek nese souhrnný název Beginner Park. V blízkosti se nacházejí rampy pro skoky na snowboardech. Podobný druh zábavy přitahuje hlavně teenagery, kteří se mezi sebou trumfují, kdo se svým SNB doskočí dál. Co takhle se přidat?


Ischgl – vybavení lepší, než ve městě

Většina lanovek a lyžařských tras se rozbíhá z centrálního místa jménem Idalp. Je to ale také místo pro občerstvení. Kromě několika stánků zde najdete i výborně zásobenou restauraci s chutnými jídly. Nabídka na jídelním lístku je široká – místní kuchaři totiž počítají s návštěvníky jak z jihu (Italové), tak z Východu (Maďaři, Poláci) a v nabídce pokrmů jim částečně vycházejí vstříc, což tvoří sympatickou gastronomickou pestrost. Krom toho zde samozřejmě najdete i lahodné rakouské speciality.

A když se po náročném dni plném zimních sportů a zážitků chcete uvolnit, je možné v Ischglu navštívit hned několik masážních salónů, řada místních hotelů nabízí i finskou saunu. S CK Neckermann se můžete ubytovat třeba v Apartmánech Versaler Hof a zvolíte-li si příhodný termín, za sedm přenocování zaplatíte pouze cenu šesti nocí. Ischgl totiž naprosto spadá pod heslo – žít a užít!


Galtűr – pohodička, klídek

I když Galtűr patří mezi oblasti, které jsou v lyžařském světě známé už odnepaměti, přesto do dnešních dnů zůstal relativně klidným městečkem.

Zimní sporty mají v Galtűru dlouhou tradici, vždyť první lanovka zde byla postavena už v roce 1950! Dostatek sněhu tu panuje až do počátku května. Jak by ne – samo údolní městečko leží ve výšce 1 600 metrů (skoro jako vrchol Sněžky) a obklopeno je horami sahajícími až do výšky kolem 3 000 metrů nad mořem. Deset lanovek a 40 kilometrů sjezdovek, z nichž 4 km mají modrou barvu, 24 km červenou a 12 km černou, to je prostě záruka příjemné zimní zábavy.

Městu vévodí moderní budova Alpinaria. Tam je možné navštívit různé zajímavé výstavy, posedět v internetové, ale i v obyčejné kavárně s terasou, na kterou po celý den svítí slunce. V Alpináriu nechybí ani dva konferenční sály, do nichž se vejde 80 osob.


Jak se tam dostat

Namítnete, že Ischgl a Galtűr jsou daleko? Vlastně ani ne. Teda – Krkonoše jsou z Prahy samozřejmě o něco blíž, ale pokud pojedete do západního Tyrolska přes Mnichov a Garmisch-Partenkirchen, dostanete se tam pohodlně (vesměs po dálnicích) a rychle (asi za 7 hodin). Absolvovat cestu se však určitě vyplatí. Právě tady si užijete nejlepší lyžování na kvalitním sněhu a díky vysoké nadmořské výšce zde máte i spolehlivou záruku dostatečné sněhové pokrývky až do prvních květnových dnů.

www.ckneckermann.cz