SNOW vychází 27. ledna 2014
150 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 80 najdete 4 skipasy zdarma a jednu poukázku na slevu v lyžařské škole:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:

Michal Novotný - Volá Ruzyň, tady Majkl

Jestli jsem někdy v minulosti začínal tento úvod slovy o tom, že se nebylo s někým jednoduché sejít, ještě jsem netušil, jaký adrenalin mě čeká s Michalem Novotným. Nakonec jsme rozhovor vedli po telefonu těsně před uzávěrkou při Majklově odletem na závody do Andorry. jen občas ho přerušila žádost k odbavení a posléze instrukce k použití kyslíkové masky. Ale adrenalin k Majklovu sportu patří, a tak mi ho nechal také trochu ochutnat. Až po uzávěrce přišla zpráva, že právě na závodech v andoře pro majkla kvůli přetrženému vazu skončila sezóna a olympijské naděje…
Jak ničit fair-play - aneb není lepší wrestling?

Má být sportovní soutěžení férové? Hloupá otázka, řeknete, nemáš to snad už v titulku? Závod pořádaný v přírodě ale úplně spravedlivý být většinou nemůže. Mění se při něm počasí, vítr, viditelnost, teplota, kvalita sněhu, tratě... Jako lyžaři to známe velmi dobře. Současně ale má lyžování velkou výhodu tam, kde rozhoduje dosažený čas, výkon, pořadí, ne rozhodčí ohrožený lidskými chybami a slabostmi. Divák a fanoušek chtějí v souladu se svou přirozeností vidět klání co nejférovější. Rozhodnuté vlastním výkonem.
Přilby - smutné horké téma

Poslední dvě sezony bylo okolo přileb poměrně klidno. Ujaly se, staly se skoro standardem u dětí a používají je nějaké dvě třetiny dospělých. Zřejmě dost na to, aby oslabilo i volání po nošení povinném. Místo základního přesvědčování se probírala spíš volba velikosti, design, detaily.
Kdo a proč jede do Soči?

Nominační kritéria úseku alpských disciplín pro ZOH Soči 2014 byla podřízena kvalifikačnímu sytému mezinárodní lyžařské federace FIS, mezinárodního a českého olympijského výboru. Počty míst pro jednotlivé státy byly počítány dle „qualification systems for xxii olympic winter games, Sochi 2014“. Tento systém zahrnoval pouze závodníky, kteří v kvalifikační periodě od července 2012 do 19. ledna 2014 absolvovali 5 závodů v technických disciplínách (sl a gs) a 3 závody v rychlostních disciplínách (dh, sg a sc). Kdo tyto počty v dané disciplíně a do bodového limitu nesplnil, nemůže na OH startovat.
Lyžování má problém: biatlon

Jsou to paradoxy. Biatlon je lyžařský sport odehrávající se na lyžích, ale formálně k němu a do lyžařské federace nepatří. Naopak snowboarding lyže nepoužívá, ale pod lyžování patří. A trávní lyžování, rovněž bez lyží, už není ani zimní sport, ale přesto lyžováním také je.
Analýza pohybu

Mluvit o analýze pohybu u dětí zní možná trochu nadneseně. Ale i děti dělají chyby a rodiče si s nimi někdy neví rady. Pod dnešní drobnohled lektorů APUL se tak dostala devítiletá Anežka, která zde zkušeně brázdí rokytnickou modrou, ale pořád to není úplně ono. Podívejte se, co jí naši odborníci poradí.
Co dělat když...

Začátkem každé zimní sezóny se lyžařské svahy zaplní stovkami dychtivých lyžařů a snowboardistů. Přijde extáze z pohybu, z krásné zimní přírody, ale i z rychlosti. Neplánovaným, ale bohužel ne výjimečným výsledkem je úraz.
Lyžování v těhotenství – ano, či ne?

Napadlo už někdy Vás, zdatného lyžaře, svištícího po dokonalém „manšestru“, že možná jedna z těch „živých branek“, které jste právě objel, je nastávající maminka? A co vy, nadšené lyžařky, jimž radostný, nicméně dlouhodobý stav zasáhl do zimní sezóny, řešily jste už, zda lyžáky ještě obout, či ne?
Lesk a bída olympismu III

Začátkem listopadu 2013 se občané Mnichova, Garmische a dalších dvou lokalit v referendu rozhodli odmítnout kandidaturu na ZOH 2022. Nesouhlas není ani první, ani ojedinělý, přesto je určitým zlomovým momentem. Tentokrát totiž nešlo jen o životní prostředí, nepřiměřené náklady, osobní nepohodlí, ba ani jenom o protest proti megalomanii Her. Bavorsko, nejbohatší spolkový stát, by na hry s oficiálním rozpočtem 3,5 miliardy eur v klidu mělo. Většina zavedených sportovišť stojí, Němci uspěli jako pořadatelé fotbalového MS 2006, Mnichov kandidoval už na rok 2018, šéfem MOV je Němec. Hry prosazovala hlasitá kampaň. A přesto byla většina hlasujících proti. Jak je to možné?
11 zázračných míst heliskiingu

Heliskiing v Britské Kolumbii je snem snad každého lyžaře. Je to pomyslný vrchol lyžařského zážitku při lyžování samotném, kdy můžete hltat nekonečno prašanu, vždy originální lajnu a kopec, pořád dokola den co den, ale i v mezidobí – samotná přeprava helikoptérou je jeden velký zážitek nadělující nové endorfiny. A nakonec i v horských chatách mají klienti heliski společností maximální komfort včetně relaxačních služeb a vysoké gastronomie. Co chtít víc?
Tak trochu jiná Haute Route

Jeremy Bernard je pro čtenáře SNOW už známé jméno a jeho fotky se na našich stranách objevují snad rok co rok. Loni společně s několika top freeskiery absolvoval ten nejklasičtější skialpový přechod světa – ale jaksi jinak…
Dolní Rakousko - malé Alpy s víkendovým životem

Dolní Rakousko je spíš ochutnávkou Alp než plnohodnotnou hostinou, zato je z jihu Čech a Moravy dost blízko a zároveň cenově nízko, alespoň oproti západněji ležícím střediskům.
Val d'Anniviers - skanzen ryzích sportovců

Val d´Anniviers je typický švýcarský příklad silně působivé oblasti, kde Čechy potkáte stěží – je daleko, hotely mají dávnou patinu a vyšší ceny a vleky přesilu nad lanovkami. Vše je tak nějak jako za starých časů, přitom pečlivě udržované, čisté a funkční.
Večerní lyžování - nejdostupnější, jaké máme

Česko je malou velmocí večerního lyžování, alespoň co do počtu středisek s osvětlenými tratěmi.
I hory mají pět hvězdiček - 4. díl

V minulých dílech jsme si vysvětlili, proč a jak vzniklo hodnocení lyžařských areálů ve Francii a jak velmi to ovlivnilo i ostatní alpskou Evropu. Na rakouském příkladu jsme si přiblížili složité hledání cesty k propojování do té doby samostatných lyžařských areálů do velkých komplexů a jejich expanzi. Dnes náš pohled do historie hodnocení lyžařských areálů rozvedeme do evropského měřítka, včetně našich hor.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 80!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.