Atomic už dnes disponuje kompletním vybavením pro dobrodružné výlety za označené hranice lyžařských středisek. V jeho katalogu pro backcountry si vyberete vhodné boty, lyže, pásy, vázání, teleskopické hole či batoh.

Nejlepší touringovou botou s pohodlnou šířkou se může chlubit právě Atomic. Hledejte ji pod výstižným názvem Waymaker Tour 110. Vyznačuje se flexí 110, šířkou 101 mm, třemi přezkami a lehkou karbonovou výztuhou, která ubírá na hmotnosti, ale přidává na výkonu. Je u ní aplikována i technologie Life Fit, specialita Atomicu, kdy se flexibilní zóny na bocích skeletu samy přizpůsobují každé jedné noze. Waymaker je samozřejmě vybaven přepínáním mezi chůzí a sjezdem a lze ji upnout i do systému Tech.

Široká je i nabídka lyží určená pro skitouring a backcountry. V kolekci najdete lyže pro lyžaře, již s túrami začínají, přes nejlehčí lyže závodníky až po extrémní freeridery. Klasikou kolekce jsou modely AspectDrifter. Aspect je ideální pro všechny, kdo dělí svůj čas mezi chození a sjezd, o 10 mm širší Drifter naopak potěší převážně milovníky sjezdu v hlubokém sněhu.Všechny lyže z touringové kolekce Atomic můžete vybavit stoupacími pásy, které jsou pro konkrétní modely již přizpůsobeny. Pokud už nejde na pásech stoupat dál, lyže můžete upnout na 18litrový batoh Atomic Tracker Daypack a pokračovat s oporou karbonových teleskopických holí, které jsou standardně vybaveny širokým talířkem pro freeride.


www.amersports.cz