„Jsme nesmírně hrdí, že se nám podařilo získat hned dvě ceny ISPO 2014. A to především proto, že si jsme vědomi, jak obrovská panuje konkurence na současném trhu s lyžařskými značkami. Vývoj kalhot Heli Pro zabral našemu týmu několik roků. Věřím, že díky jedinečnému designu, nejrůznějším detailům a vlastnostem spolu s použitými materiály a integrovaným záchranným systémem jsou naše kalhoty splněným snem všech freeridových lyžařů“, konstatuje Design Manager aktivní kolekce značky PeakPerformance Jonas Olsson.
Lyžařské kalhoty Heli Pro jsou vyrobeny z nové extrémně odolné třívrstvé látky Vectran®. Značka PeakPerfromance ji vyvinula společně se švédskou společností, která se specializuje na technické textilie a průmyslové materiály. Směs tkaniny Vectran® zaručuje extrémní odolnost, nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost a nepromokavost. „Pro přiblížení Vectran® je tkanina vyrobená z tekutého krystalového polymeru, tato látka je pětkrát pevnější než ocela desetkrát pevnější než hliník“, vysvětluje Jonas Olsson. PeakPerformance se jako jediné značce na trhu podařilo úspěšně integrovat lavinový záchranný systém ROTAUF MRK5 přímo do lyžařských kalhot Heli Pro. Právě tyto kalhoty budou spolu s bundou Heli Pro a ostatními produkty z kolekce Fall 2014 vystavené na veletrhu ISPO 2014 v Mnichově.

Dalším oceněným produktem z dílny PeakPerformance, v kategorii střední vrstva oblečení, se stala mikina Heli Aero Liner s novou revoluční nano-izolací AERO Therm, kterou použili při výrobě spolu s materiálem ThermoCool®. Materiál AERO Therm poskytuje osmkrát lepší tepelný výkon než jakýkoliv jiný materiál, původně byl vyvinut pro americkou vládní agenturu NASA a lety do vesmíru. Je odolný proti kompresi a především je schopen izolovat extrémně vysoké i nízké teploty. Poskytuje až osmkrát lepší tepelnou izolaci než jakýkoli jiný materiál na světě. Váží jen o trochu více než samotný vzduch a pro udržení izolace nevyžaduje vnitřní výplň, ať už péřovou či syntetickou.

Nová prodejna v Praze

27. března byla otevřena v pořadí třetí prodejna prémiové skandinávské sportovní značky Peak Performace v České Republice. Nová prodejna o rozloze 127m² se nachází v 1. patře nákupního centra OC Nový Smíchov. Nabídne všem sportovním nadšencům výjimečné oblečení značky PeakPerformance a doplňky pro různé sportovní aktivity. Nová jarní kolekce je určená především milovníkům běhu, golfu, cyklistiky, turistiky a alpinismu. V nabídce nebude chybět také kolekce městského oblečení. Značka PeakPerfomance má své zastoupení na českém trhu od loňského léta.www.peakperformance.com
Profesionální freeski lyžař a člen lyžařského týmu PeakPerfomance – Henrik Windstedt v lyžařské bundě a kalhotách Heli Pro z kolekce Fall 2014.