Festival Snow Beach odstartuje 22. března lyžování pod jižním sluncem. Kdo se na sjezdovce objeví v plavkách, bikinách nebo jiném plážovém oblečku, bude odměněn drinkem zdarma. Inspiraci pro přicházející letní sezónu pak obstará módní přehlídka Snow-Walk. Malou ochutnávku vodních vln si dopřejí účastníci Waterslide Contestu, kteří se budou snažit na lyžích přejet 15 m dlouhou vodní plochu. Kdo se nepotopí, vyhrává.

Od 27. do 29. března si přijdou na své příznivci retro lyžování – dámy a pánové v dirndlech a kožených kalhotech se utkají ve sjezdu. Body se ovšem udělují nejen za rychlost, ale také za nejslušivější outfit. Večer pak celou akci završí módní přehlídka.

A slavit se bude i  v následujících týdnech – s heslem „salsa na sněhu“ vypukne 6. dubna festival Festa da Cuba, při němž se horkokrevné tanečnice rozvlní v latinskoame­rických rytmech a barmani budou mixovat exotické nápoje jako Caipirinha, Mojito & Co podle originálních receptů. Atmosféra jako na pláži pod palmami je zaručena!

V Nassfeldu můžete na jaře navštívit karibský, italský nebo třeba luční bar – všechny budou nabízet rozmanité občerstvení a čerstvé koktejly, takže můžete po zdejších sjezdovkách podniknout malou cestu kolem světa. V italském baru vás bude rozmazlovat výborné cappuccino, Aperol Spritz nebo mořské plody. V horském statku zase můžete sledovat, jak se připravuje polenta na otevřeném ohni. Poté sjedete jen pár oblouků a ocitnete se v Karibiku, kde budou v jarním vánku vlát palmové listy. Nebude chybět ani živá hudba a unavené nohy a tělo budou moci spočinout v houpacích sítích, v plážových křeslech anebo prostorných gaučích.

Ačkoliv je Nassfeld v letošní zimě zasypán až čtyřmi metry sněhu, je znám především jako jedno z nejslunečnějších středisek Rakouska, které si v zimě užívá až o 100 hodin více slunečního svitu než na severu Alp. Na dvou hlavních křižovatkách – na vrcholových stanicích Gartnerkofel a Madritsche – proto vznikl „slunečný spot“, kde se můžete dozvědět ještě více o nejslunečnějším lyžařském středisku a sledovat měření slunečního svitu. Díky členitému terénu si pak můžete i na sjezdovkách užívat od rána až do odpoledne slunečních paprsků.

Nejlepší jarní akce Nassfeldu

Snow Beach am Berg a Waterslide Contest – 22. března 2014

Lederhosen & Dirndl – Retro Ski-Weekend – 27. až 29. března 2014

Festa de Cuba – Salsa meets Snow – 6. dubna 2014

Nassfeld Special 4=3 (neděle–čtvrtek)

  • 4 noci ve vybrané kategorii ubytování
  • 3denní TOP skipas
  • 3denní úschovna vybavení
  • termíny: 16. 3.–27. 3. 2014 a 30. 3.–17. 4. 2014

Nassfeld Sonnenskilauf 2014

  • 3 až 7 nocí ve vybrané kategorii ubytování
  • 2- až 6denní TOP skipas
  • 2- až 6denní úschovna
  • termíny: 15. 3.–21. 4. 2014
  • cena od: 449 EUR za 7 nocí se snídaní na os.

www.nassfeld.at/snow