SNOW 46 vychází ve čtvrtek 5. března 2009
116 stran


Prolistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 46 naleznete SKIPAS ZDARMA do středisek:
- Engelberg (Švýcarsko)
- Tatranská Lomnica (Slovensko)
- Chopok-Juh (Slovensko)

SNOW 46 - SKIPAS ZDARMA všechny

Podrobnosti o podmínkách využití a o termínech platnosti skipasů hledejte na www.skipas-zdarma.cz. Tamtéž aktivujte své kupóny (od 5. března 2009).Obsah posincového SNOW 46


SNOW 46 - fotogalerieThe best snow-photographers - Christoffer Sjöström
Další profil předního fotografa zimních sportů, který je tentokrát Christoffer Sjöströmn...

SNOW 46 - fotogalerie
SNOW 46 - filmy na sněhuBílé opojení aneb o filmech, v nichž se lyžuje
Nebýt aktuálního pokračování Sněženek a machrů, asi by na otázku, zda známe nějaký film, v němž hrají lyže alespoň trochu důležitou roli, většinou padala pseudohistorická „poudačka“ Krakonoš a lyžníci, možná nesmrtelný Anděl na horách a snad i klasika Synové hor o Hančovi a Vrbatovi.
SNOW 46 - světový pohárMistrovství světa krásné i rozporuplné
Čím vejde světový šampionát alpských lyžařů ve Val d’Isère do historie? V pořadí 40. MS v tomto sportovním odvětví už asi nikdo neodpáře (tak trochu mediální) nálepku mistrovství, které se odjelo na doslova extrémních tratích. Na toto téma se již před šampionátem vedla řada debat a v jeho průběhu ony diskuze ještě zesílily.
SNOW 46 - škola, servisŠkola, servis...
Plejáda článků Ivana Sosny na téma jízdy, tréninku, také servisu lyží...
SNOW 46 - letní lyžařský přípravaLéto klepe na dveře
Když sleze poslední sníh, nastává to pravé období zamyslet se, jak své tělo udržet ve správné lyžařské formě. Případně jak ji ještě vylepšit.
SNOW 46 - historie 90. letaHistorie: Rozporuplná 90.
Léta devadesátá? Zaslíbená doba carvingová, napadne okamžitě každého. Vždyť to ještě máme v čerstvé paměti. Vzrušující roky ohromných změn materiálových i technických. Lyžařská euforie, ba extáze. Ničím lepším první pořádné lyžařské století nemohlo skončit…
Jenže tato dekáda zdaleka nebyla tak skvělá, jak si většinou myslíme. Carving sice zabodoval a pomohl, ale ve skutečnosti největší slávu lyžování ani on nevrátil.
SNOW 46 - IslandIsland
Island není zrovna země, ke které by pasoval přídomek lyžařská. Na druhou stranu je ale čarokrásná a divoká a není pochyb o tom, že lyžování na Islandu bude dobrodružstvím k nezapomenutí. I Island patří do lyžařské encyklopedie …


SNOW 46 - Island
SNOW 46 - SNOWride La GraveNike ACG SNOWride - La Grave
La Grave, jak se dnes nazývá podivná lyžařská oblast, je magické místo. Podivná je tím, že se ubránila tlakům lyžařské civilizace – lanovku tu tak nekopíruje žádná sjezdovka a jediným způsobem, jak se dostat od horní stanice k dolní po svých, je sjet divokou, ba nebezpečnou horskou krajinou. Úplně dole v údolí sedí malá a útulná vesnička s kamennými domky a turistickými kapacitami o vysoké kvalitě a nízké kvantitě. Mix obou paradoxů – jakožto i další jiné okolnosti – nenajdeme jinde na světě. Konečně se tato kultovka zařadila i na seznam Nike ACG SNOWride. 
SNOW 46 - PočasíSNOW Meteo: Nafintěné jaro...
… musí nutně přijít, do nekonečna ho pod pokličkou i navzdory jeho pomíjivé kráse neudrží ani svatý Petr. Někdo se těší, jiní smutní. Budiž, nám roztrpčeným k libějším pocitům napomáhá fakt, že ani globální změna klimatu zatím jistotu opětovného příchodu sněhové královny nepřekazí.

Rubriku SNOW Meteo připravuje Alena Zárybnická.
SNOW 46 - skialp zemepisAlpský skialpový zeměpis: fenomén Hautes Routes
Alpské vícedenní lyžařské túry
Po hřebenech a přes vrcholy od chaty k chatě
SNOW 46 - skilpové novinky ve vybaveníCo nového pro ski-turisty?
Nové či znovuobjevované formy lyžování „přírodního“ charakteru se těší zájmu. Dokazují to i inovace představené na letošním Ispu. Ty nejzajímavější vám přinášíme.
SNOW 46 - Jižní Korea - lyžováníLedová Jižní Korea
Jižní Korea je malá hornatá země připojená k mocnému pevninskému Mandžusku (to je severovýchodní Čína) korejským poloostrovem. Ačkoliv je známá jako „země ranního klidu“, její obyvatelé žijí v neustálém strachu z „osy zla“, diktátorského souseda, Severní Koreje. Severní „drahý vůdce“ Kim Čong-il neustále mává balistickými střelami ve směru hlavního města Soulu. Ale žádný strach, není tak zle, jak to vypadá.
SNOW 46 - USA - lyžováníDruhá strana mince
Kruh uzavřen: budoucnost lyžování, má-li být radostná, leží v jeho návratu do minulosti.
SNOW 46 - AnzereAnzère: švýcarský Francouz
V jednom z nejslavnějších lyžařských údolí Alp – podél Rhôny ve Wallisu – leží nespočet lyžařských středisek všemožných osobností a povah. Věhlasný Zermatt, ledovcové Saas-Fee, obrovské Porte du Soleil a 4 údolí… Na opačném hřebenu třeba lázeňský Leukerbad, půvabný Belalp, divoké Les Diablerets nebo prosluněná mondénní Crans-Montana. A hned vedle ní, trochu možná v jejím stínu, žije její mladší a menší sourozenec – Anzère.
SNOW 46 - Auto, skútrySněžný skútr a SUV...
Pravidelný automobilový blok ve SNOW
A mnoho dalšího naleznete ve SNOW 46.

Časopis SNOW se zajímavými balíčky objednávejte zde!


SNOW 46 obálka velká