Jako doplňkové služby pro uživatele nabízí web živé zobrazení reálného počasí přes webkamery a také fotogalerii na téma přírody, vytvořenou z příspěvků uživatelů. Nechybí ani denní zpravodajství o vývoji počasí ve světě dodávané ČTK, dále populárně-naučné meteorologické články vytvořené redakcí „slunečna“ či aplikace „počasí na webové stránky,“ umožňující individuální nastavení designu. A to není zdaleka všechno. Pravidelnou předpověď počasí si můžete nechat zasílat i na váš e-mail. A pokud svůj život a aktivity řídíte podle fází měsíce, uvítáte jistě lunární kalendář, který je zde k dispozici, anebo animované mapy vývoje srážek, teploty, směr a rychlost větru a v neposlední řadě i uživatelskou podporu včetně interakce mezi členy komunity prostřednictvím sociálních sítí Facebook a Google.

Vlastní předpověď počasí pro každé místo v ČR

Předpověď počasí na webu Slunečno.cz vychází z vlastního numerického modelu pro tyto výpočty, pojmenovaného model Air.slunecno.cz. Pro výpočet se jako vstupní data používají údaje o globálním vývoji počasí, které poskytuje vládní organizace pro výzkum atmosféry NOAA. Výsledkem výpočtu modelu Air.Slunecno.cz je předpověď počasí určená pro konkrétní místo s rozlišením 1,5 km. Pokud budete chtít tedy porovnat například předpověď počasí pro dvě obce, nacházející se blízko sebe, budou na webu Slunečno.cz obě předpovědi ukazovat odlišné údaje. U ostatních serverů poskytujících předpověď pro konkrétní místa, se údaje o lokalitách nacházejících se nedaleko od sebe, prakticky neliší, jsou totožné nebo jen s minimálním rozdílem. Na webu Slunečno.cz najdete skutečně předpověď pro konkrétní místo.

Počasí na web

Webová aplikace pro internetové stránky umnožňuje individuální nastavení grafiky a přímo zapadá do designu vašeho webu. Aplikaci počasí na web používá velký počet organizací a institucí. Jedná se například o Liberec.cz, mesto-Most.cz, Zlin.cz, Harrachov.cz, Karvina.cz, intranet Fakultní nemocnice Plzeň, intranet pro Vítkovické železárny, webové stránky Mountfield.cz a mnohé další.

Komunita Slunečno na sociálních sítích

Slunečno.cz tvoří se svými pravidelnými uživateli komunitu na sociálních sítích Facebook a Google+. Členové komunity zde především sdílí své aktuální fotografie z přírody a vytváří tak novodobou fotografickou kroniku, která zachycuje změny počasí a přírody kolem nás. Některé zveřejněné fotografie jsou výjmečné, neboť zachycují úžasnou krásu okamžiku, která vytváří nádherné až magické scény. Prohlédnout si fotky zveřejněné na Facebooku Slunečno.cz stojí opravdu za to. Najdete mezi nimi skutečně řadu jedinečných fotografií.

Doplňkové a rozšiřující služby

Kromě předpovědi počasí jsou na webu i doplňkové služby a rozšiřující funkce, které mohou být pro každého z vás velmi užitečné. Je to například Lunární kalendář zobrazující datum pro jednotlivé fáze měsíce nebo biometeorologická předpověď pro kardiaky a astmatiky. Nechybí ani meteoradar zobrazující průběh aktuálních srážek pro území ČR i celé Evropy. Každé ráno vám také můžeme zdarma zaslat předpověď počasí na váš e-mail pro konkrétní místo, na kterém se nacházíte. E-maily neobsahují žádnou reklamu a jejich zasílání můžete kdykoli a snadno zrušit. Provozovatelé a tvůrci internetových stránek zase oceňují možnosti aplikace Počasí na web, která umožňuje individuální nastavení grafiky. Díky ní aplikace přesně zapadne do designu jakéhokoliv webu.

Články a redakce

Redaktoři slunečna pro vás každý den chystají nové vydání zajímavých článků. Na webu najdete články na téma počasí v ČR a v zahraničí, dále pravidelnou předpověď počasí pro ČR, ale i články na téma turistika v ČR, cestování v zahraničí, sport, rozhovory, příroda, zvířata, zajímavosti, každý den vás čeká i hádanka a nádherné fotografie.