Samotné vlákno je z „umělé hmoty“. Pokud má něco umět, pak všechny další úpravy jsou opět další sofistikovaná chemie. Chemická úprava proti zápachu, chemické úpravy pro přenos vlhka, chemická úprava proti chladu.

Merino vlna je přírodní materiál, který nepotřebuje žádné chemické úpravy a všechny pozitivní vlastnosti vycházejí buď z přirozeného složení, nebo ze struktury vlastního vlákna.

Jedinou závadou bylo kousání. To italští mistři merina odstranili použitím zlepšeného mechanického zpracování. Ve fázi dopřádání využijí kompaktního způsobu a výsledkem je hladké, pružné a nezpochybnitelně přírodní vlákno. Bohužel jedinou nevýhodou zůstává cena. Merino vlna je prostě nejdražší přírodní materiál.

Merino funkční oblečení si i tak získává stále více příznivců. Na jaře 2014 chceme umožnit všem, kteří jej ještě nenosili, snadnější pořízení. Od dubna bude ve vybraných obchodech našich partnerů možnost vyměnit Vaši starou, syntetickou polokošili nebo triko za „peníze“. Pokud jej vyhodíte v tomto obchodě, pak můžete získat 20% slevu na MAGLIA NUOVA, neboli „nové triko“.

Napište, jestli máte zájem zbavit se svého starého syntetického trika za pětinovou slevu na MAGLIA NUOVA. Italské merino, vyrobené moderní metodou pro maximální komfort, v tradičním vlnařském údolí Biella. Uveďte do mailu město a zamluvíme Vám u Vašeho nejbližšího prodejního partnera návštěvu a jako dárek za rychlost (pokud to stihnete do 1. dubna 2014) originální merino náramek. Akce je omezená, jak počtem, tak datem. Neváhejte a napište nám (klikněte zde).


Více na www.rewoolution.cz