Modernizace 2008

V roce 2008 byl ve středisku vybudován systém technického zasněžování, který zajišťuje dostatečnou sněhovou pokrývku. Winter Park Martinky je jeden z mála lyžařských areálů, kde o sníh nikdy nebyla nouze, přesto se provozovatelé střediska rozhodli nespoléhat se na rozmary počasí a garantovat kvalitní sněhové podmínky technickým zasněžováním – a lyžuje se i letos. V témže roce byla ve středisku vybudována nová 6sedačková lanovka, která zvýšila celkovou přepravní kapacitu a tím se minimalizovalo čekání.

Nepřeplněné sjezdovky s panoramatem

Dnes je lyžařům k dispozici pět vleků a jedna lanovka. Příjemné je, že vás ve Winter Parku Martinky čeká více než 9 kilometrů dostatečně širokých a dlouhých sjezdovek. Nepřeplněné sjezdovky a žádné čekací doby jsou přeci snem všech lyžařů a snowboardistů! A když už jsme u toho pohodlí a komfortu, Winter Park Martinky nabízí ještě něco, čím vás nadchne. Z každého místa je krásný výhled dolů do Turčianské doliny a na okolní hory. Když je dobrá viditelnost, jsou vidět dokonce i Vysoké Tatry. Ten výhled je stejný balzám na duši jako dobrá lyžovačka! Lyžařská škola se nachází v centru střediska, najdete zde i půjčovnu a ski servis. Instruktoři se v případě zájmu postarají i o alternativní program. V lyžařské škole si můžete objednat výlet po okolních kopcích na sněžnicích a dokonce i noční dobrodružný výlet na sněžnicích, samozřejmě se zkušeným průvodcem.

Snowpark a freestylový kemp

Vyznavače snowboardingu a freestyle lyžování potěší snowboard & free style park, který se nachází přímo pod 6sedačkovou lanovkou. Je v něm více než 12 překážek a určitě uspokojí i ty nejnáročnější nadšence. Winter Park Martinky každou sezónu pořádá velmi populární freestyle kemp, ve kterém se mohou účastníci naučit různé triky pod dohledem zkušených instruktorů.

Snowkitingový ráj

Winter Park Martinky je díky rozlehlé náhorní plošině v nadmořské výšce 1 400 m skvělým místem pro příznivce snowkitingu. Můžete se zde prohánět po krásných zasněžených pláních Martinských holí.

Ve Winter Parku Martinky můžete lyžovat s regionálním skipasem Turiec, který je platný i v nedalekých lyžařských střediscích Snowland Valčianska dolina a Jasenská dolina. Winter Park Martinky nabízí speciální zvýhodněné ceny na rodinné skipasy, dále zlevněné skipasy pro děti, seniory a juniory. Pokud se rozhodnete strávit tam zimní dovolenou, můžete si zakoupit pobytový balíček, který zahrnuje ubytování v apartmánech domu Nová Ponorka a skipasy na celý pobyt. Pokud se ubytujete přímo zde, můžete skočit ze snídaně rovnou na lyže.

V případě vícedenního pobytu určitě zajeďte do blízkého aquaparku v Turčianských Teplicích anebo vzdálenějšího Holidayparku Kováčová, po lyžování na Martinkách je tam vstup s 20% slevou. A s otevřenou náručí vás přivítá i město Martin, které nabízí množství kulturního vyžití. Můžete například navštívit skanzen – Muzeum slovenské vesnice, kde na vás dýchne atmosféra minulosti.

www.martinky.comWinter Park Martinky v kostce

  • Doprava: autem z Vrútek, odbočka na Martinky je na hlavním tahu Martin – Žilina
  • Parkování: bezplatně v centru areálu
  • free wi-fi

Snowkitingové kurzy s Kiteseason

Martinské hole jsou jedním z nejlepších míst pro snowkiting ve střední Evropě. Náhorní plošina v nadmořské výšce 1 400 m zaručuje sněhovou pokrývku od začátku ledna až do poloviny dubna. KiteSeason vás provede lekcemi snowkitingu bezpečně a profesionálně pod dohledem instruktora s dlouholetými zkušenostmi. Kurzy probíhají vždy v předem určený den po předchozí domluvě a dle aktuálního počasí.
Základní kurz se skládá ze tří lekcí po jedné a dvakrát dvou hodinách. Akční dvoudenní snowkitingový balíček za 90 eur obsahuje 1denní snowkitingový kurz + celodenní skipas Winter Park Martinky.

Více informací: www.kiteseason.sk