fotogalerii z Dachsteinu najdete tady

I přes mírně přetížené auto Rotorovými pivy jsme poměrně rychle propluli přes české území i rakouskou dálnicí a na druhý rychlostní stupeň jsme zdolali i závěrečné stoupání k lanovce. Na parkovišti už se převléká slovenská partička ve složení Zuzička Stromková, Spiko, Bruno Boroš, Juraj Bernat, dovezená sem Lukinem Mikulou. Počasí zatím nic moc, ale podle předpovědi se má lepšit. Na druhou stranu nás čeká slušná nadílka čerstvého sněhu, který slibuje dobré podmínky pro focení až se vyčasí, což taky není k zahození. Středa uběhne jako nic, kluci jezdí, všichni 3 se naučili 270 on 360 switch up na lámané bedně. Já jezdím dopoledne, ale po obědě jen zevluju , protože mě dohání únava z nočního řízení, tak si dávám pauzu a jdu prozkoumat kvalitu kafe v místní restauraci. Počasí beztak za moc nestojí. Večerní „procházka“ v podobě třičtvrtěhodinové túry tam a zpět maskovaná jako návštěva slovenské bandy a pes hlídač, který nás odmítá pustit do domu dřív, než štěkáním probudí celý dům  jsou už jen třešničkou na dortu dnešního dne.

Nový obrázek
Nový obrázek
Nový obrázek
Nebe občas předvedlo dramatickou atmosféru, ale jinak byla pohoda
? transfer na bedně
Rotor a Zuzka na speedrailu

foto Luboš Sušila/SNOW.CZ, místo Dachstein 2007

Čtvrteční ráno nenaznačuje zlepšení počasí. Naopak. Celý den je mlha taková, že chvilkama máme problém trefit nájezd na překážky. Občas se na chvíli vyjasní a je možné si dát jednu nebo dvě jízdy v parku. Trochu lepší situace byla v začátečnickém parku, kde jsou malé překážky, které vidíte celé i při tak mizerné viditelnosti. Kluci si jezdí svoje, šlapou na mailboxu, vedle kterého posadili ještě 5m rail. Na tom všichni zkoušeli switch upy frontside i backside, s náskakokem 270. Pepemu se povedlo 270 on pretzel 270 off nebo 270 on switch up, ale nebyl schopný přejet rovně rail (povedlo se mu to asi na šestý pokus). Zkoušel tlouct hlavou o zeď nebo zahodit hůlky ale nic nepomáhalo tak se raději točil jako mixér a dal i double switch up. Ondra poslal nějakou 450 out.

Jezdilo se i na switch, pravou i levou nohou dopředu, kombinovaly se switch upy s 270 out. Slováci taky zkoušeli ze switche a nějaké switch upy a Zuzička dala bs 270 out.  Na mailboxu  byl streetový náskok a Pepe tam zabil jak normální 270 on tak i ,,hardway'' (nájezd z levé strany 270 on točená doleva). Mě trochu štvalo počasí, které nedovolovalo focení, ale nakonec jsem byl rád a většinu dne strávil pilováním lomené a rovné bedny a odpoledne i lomené trubky v „dětském“ parku. Později odpoledne si ostatní našli zábavu v podobě jibbování plechového sudu, tak jsem se odhodlal i k pár pokusům na uvolněném railu pro "velké" kluky. Ta mlha zase není tak špatné počasí;-) Večerní kalbičky jsem se neúčastnil, protože jsem potřeboval dospat deficit z předešlého dne, co se dělo tam, se ptejte jiných.

Nový obrázek
 Pospec - 540 mute grab, foto Luboš Sušila/SNOW.CZ, místo Dachstein 2007

Ráno nás budí slunce i když kolem dachsteinského masívu se pořád motají černá mračna. Máme poslední den, abychom něco vyfotili, proto vyrážíme co nejdřív. Chvíli nás zdržují filmaři, točí na horské silnici válečný film, takže se na cestě k lanovce prohání dobové motorky a auta Wehrmachtu s patřičně ustrojenými posádkami. Počasí je naštěstí celý den jakž takž, modrá obloha se střídá s dramatickou vysokou oblačností a focení celkem odsýpá. Hlavním úkolem je udělat fotky po školu triků, která se bude pravidelně objevovat v příštím ročníku SNOW. Ráno jsme začalo na skocích, kde Ondra s Pospecem dávali např. 180, 360 truck driver, mute 540, cork 720, switch late 180, switch 540 tail. Pospec zadiktoval ještě nechtěnou cork 3 roznožka, zánožka na záda a Ondra jednou vyosenou switch 1.

Nový obrázek
Radim Demut - 3-6 farmute, foto Luboš Sušila/SNOW.CZ, místo Dachstein 2007

Rotora na skocích zlobilo koleno, tak se držel jen u trubek. Tam jsme se asi po dvou hodinách přesunuli všichni. Kluci jezdili pro foťák širokou škálu triků od nejjednodušších po těžší. Na lámané bedně zase switch up na všechny strany a 270on i off. Pepe 270on switch up pretzel 270off nebo unnatural, bs switch up 270 out. Zuzka fs switch up. Na streetu: pepe 270 on 270 off, 180 on kouleslide switch double backflip off, Ondra fs i bs switch up nebo lipslide 270 off. Pospec taky nějakou 270 out. Double kink: Pepe dal všechny čtyři switch up. Ten nejlepší  asi: lipslide do levé nohy fs switch up to fakie.

Transfer do funboxu: Pepe zadiktoval 450 on 270 off. Ondra zkusil taky 450 ale  nějak ho to zanášelo doleva tak radši dal twister,twister. Pepe na picnic tabelu 450 on 450 off. Hobit 360 farmute (vidíte na sekačce), Lukin 720 mute, slováci jezdili všechno dost dobře. Zuzička ve stylu přejela všechny raily i boxy v parku některé se switch upy nebo 270 dolů a taky otočila 360 na Bertě. Skočil si i Zetor, ale jeho Armady JP vs. Julien vždycky podebral vítr a tranferoval ho hrozně doleva takže pak dával jen kruté pózy.

Nový obrázek
Ondra - 360 truck driver. Může vůbec prase řídit náklaďák?, foto Luboš Sušila/SNOW.CZ, místo Dachstein 2007

 A protože bylo hezky, tak jsem celý den běhal po parku s foťákem a už si nezajezdil. Výsledky najdete ve fotogalerii a v průběhu příští sezóny také ve SNOW, kde se bude pravidelně objevovat škola triků.

Děkujeme Dachsteinu za pohostinnost v Burton Superparku, kde byly i k pokročlilému létu k dispozici prakticky všechny překážky. Pokud vás svrbí prsty a rádi byste si „šáhli“ na sníh, určitě vyražte na Dachstein, pořád tam leží asi 350 cm toho správného skupenství vody. Jako ideální kombinace se mi jeví vypravit se tam kvůli túrám nebo na kolo a podle počasí si sem tam střihnout den ve snowparku. Víc informací najdete na planai.com/dachste­in/

Víc fotek zase najdete ve fotogalerii

Nový obrázek
Nový obrázek
Nový obrázek
Rotor a tuleň Lukin
Spiko v lágri? Nie, tie droty sú tam pre jeho dobro
Zuzka

foto Luboš Sušila/SNOW.CZ, místo Dachstein 2007
Nový obrázek