SNOWfest 2009
Na 130 lyžařů a snowboardistů (ne všichni samozřejmě dorazili vlakem) čekalo krásné slunné počasí, které připravilo přesně opačné lyžařské podmínky, než mohli účastnici akce zažívat loni. Zatímco tehdy se slunko objevilo jen na dva závodní dny a jinak víceméně pouze sněžilo, letos se lyžuje pod trvalým slunečním dohledem a modrou oblohou na jarním sněhu.

SNOWfest 2009
Program Nike ACG Freeride Coaching – tedy ježdění v doprovodu předních českých freeriderů pod vedením Robina Kalety – odstartoval v pondělí. Zatím se ukazuje, že firn není vůbec na škodu a kaučové dokážou v každou denní dobu najít svah, kde vládnou příjemné podmínky. Není divu, jelikož co kauč, to lyžařská osobnost. Simona Hrstková, Marek Macháček, Honza Schauer, Romana Heczko, Monika Tatarková – jména, která znáte nejenom z lyžařských časopisů. Ta zastřešuje místí freeski guru, Tom Elias, mimochodem Čechošvýcar se znalostí češtiny.

S ním konzultují své denní plány i Viktor Kořízek a Michal Bulička, vedoucí programu Arva Avalanche and Skitour Camp. Začíná se ranní skialpovou túrou, na odpoledne jsou doplňující aktivity jako třeba výlet za velkou lavinou atp. V úterý také vystoupil se svou přednáškou mezinárodní specialista na laviny Manuel Genswein, který své znalosti bude v praxi předvádět ve středu.

SNOWfest 2009
I Tomáš Kraus, hvězda světového skikrosu, zavítal na SNOWfest okusit davoský prašan…
Nev Dama Freeski Test je další z mimořádných programů. V testovací lyžárně čeká kolem 80 párů freeski lyží, které se den co den rozjedou po davoských svazích pokaždé na nohou jiného jezdce.

Novinkou letošního roku je možnost zdokonalit svou lyžařskou techniku pod vedením lyžařských profesionálů, učitelů lyžování a freeridu z Verbier.

SNOWfest 2009
Netrpělivě očekávaným vrcholem je samozřejmě Mistrovství České republiky ve freeridu. Kvalifikace se jede ve čtvrtek, finále v pátek. Čeká se účast rekordního počtu Čechů, ale i některých velkých jmen světového freeridu. To největší – Seb Michaud – usedne pro letošek mezi rozhodčími.

Ze SNOWfestu vznikne několik audiovizuálních pořadů, které se objeví na obrazovkách zejména České televize. Například mu bude věnován jeden celý díl lyžařského magazínu Bílá stopa.

SNOWfest 2009
SNOWfest 2009