„Nakonec jsme se rozhodli netrhat závod a finále posunuli už na odpoledne. Večer od čtvrt na devět jsme nechali exhibici best tricku,“ řekl Jaroslav Boček ze spolupořádající Asociace českého snowboardingu. Program začal tříhvězdičkovým TTR contestem Roxy Jam, který byl zároveň, stejně jako kvalifikace u mužů, finálovým závodem letošního O2 4x4 Českého poháru ve freestyle snowboardingu. Velmi vyrovnaný bodový zisk první české čtyřky a dobrá účast zahraničních snowboardistek měly být zárukou skvělého freestyle snowboardingu, který byl na sjezdovce Javor opravdu k vidění.

Nový obrázek
Foto: Luboš Sušila/SNOW.CZ

České fanoušky nakonec potěšila Šárka Pančochová, která jde v letošní sezóně od vítězství k vítězství. Roxy Jam v Peci pod Sněžkou vyhrála opět rozdílem třídy, když získala 27,3 bodu, což bylo o 10 bodů víc než druhá Italka Tania Detomans. Sedmnáctiletá snowboardistka z Uherského Brodu tak kromě prize money 800 Euro získala také pozvánku na šestihvězdičkový TTR závod Roxy Chicken Jam do amerického Mammouth Mountain. Dnešním vítězstvím získala Šárka Pančochová další body do celosvětového žebříčku TTR.

Nový obrázek
Nový obrázek 
  Foto: Luboš Sušila/SNOW.CZ

Odpoledne už patřilo Quiksilver Snowjamu. Třináctka riderů, kteří postoupili z kvalifikace, se poprvé utkala se sedmi pozvanými jezdci a vzešla z nich desítka postupujících do pozdějšího finále, ve kterém byl nakonec nejlepší „majitel“ best tricku ze včerejší kvalifikace Teo Konttinen z Finska.

Nový obrázek
Foto: Luboš Sušila/SNOW.CZ
Druhé místo obsadil Konttinenův krajan Mati Kinnunen. Třetí byl organizátor Quiksilver Snowjamu Martin Černík. Do finále se probojovali i další dva Češi. Jan Zajíc obsadil v konečném pořadí pátou příčku a loňský O2 Snowboard Talent Matěj Novák skončil sedmý. „Jsem rád, že to vyšlo. Letos jsem toho moc nenajezdil kvůli škole a na Snowjam jsem se proto fakt hodně těšil. Před dvěma lety jsem byl první nepostupující, tak letos to konečně vyšlo,“ řekl po semifinále Matěj Novák.

Nový obrázek
Foto: AČS

Quiksilver Snowjam ještě pokračoval večerní exhibicí v best tricku a samozřejmě závěrečnou párty, kde vystoupili například Monkey Business, Airfare nebo DJs Robot a Ladida.

Nový obrázek
Foto: Luboš Sušila/SNOW.CZ
Výsledky Roxy Jam:

1.    Šárka Pančochová CZE
2.    Tania Detomans ITA
3.    Báša Štěvulová SVK
4.    Klára Suchanová CZE
5.    Rozies Margot FRA

Výsledky Quiksilver Snowjam:

1.    Teo Konttinen FIN
2.    Matti Kinnunen FIN
3.    Martin Černík CZE
4.    Mark Swoboda AUT
5.    Jan Zajíc CZE

Nový obrázek
Nový obrázek 
  Foto: AČS