Nejvíce turistů do italských Alp jede v zimě

Italské AlpyTo proto, že zde mají jistotu sněhu a zároveň bohatý výběr kvalitních a udržovaných sjezdovek. Sjezdovky jsou poměrně široké a na výběr je ze zelených, modrých, červených a černých úrovní. Lyžování v Itálii tak můžeme doporučit takřka všem, od začátečníků, po pokročilé i ty, kteří vyhledávají adrenalinové zážitky na černých sjezdovkách. Barva označuje vždy nejtěžší vrchol na sjezdovce. Stupeň náročnosti nemusí tedy platit po celé délce sjezdovky. V posledních 20 letech je o lyžování v Alpách stále větší zájem. Také proto se střediska neustále rozvíjí, modernizují a zrychlují se lanovky. Zlepšuje se i úroveň ubytovacích kapacit. Pro mladší generaci mohou být lákadlem i tradiční diskotéky na sněhu.


Vždy otevřené sjezdovky

Úprava řady sjezdovek probíhá většinou mimo provozní dobu, která se různí. Vždy je potřeba dodržovat provozní řád a v případě uzavření sjezdovky ji nenavštěvovat. Jinak je v italských Alpách lyžování bezpečné. Lanovky se snaží klienty dopravit na vrchol v nejkratší možné době, aby se strávilo více času na sjezdovce než na lanovce.


Co nesmíte v italských Alpách minout

Presolana – ItálieZa návštěvu jistě stojí provincie Bergamo, která je situována v centrální části Lombardie. Nejvyšší vrcholy jsou v Orobijských Alpách a nejvyšší hora je Pizzo di Coca a dále Pizzo del Diavolo a Torena.

Nejvyšší horou v oblasti Orobie je Pizzo della Presolana. Tato lyžařská oblast není příliš známá, ale nabízí krásné přírodní scenérie, klid a příjemné ubytování. V Bergamu je několik lyžařských středisek jako Presolana, Monte Pora, Colere, Spiazzi di Gromo a další. Nejvzdálenější je Monte Pora, která je přibližně 6 km od Presolany. Vzdálenost z Brna je kolem 950 km a z Prahy necelých 900 km. Doprava do této oblasti je možná i letecká, a to přímo na letiště Bergamo. Tato menší provincie tak zajisté všechny příjemně překvapí.

Dále k návštěvě lákají také Dolomity SuperSki a Skirama Dolomiti. V oblasti Dolomity Superski jsou již známější a navštěvovanější lyžařská střediska jako Val di Fiemme, Val di Fassa, Arabba/Marmolada, Civetta a mnoho dalších. Ve Skirama Dolomiti doporučujeme střediska Marilleva/Fol­garida, Paganella a Monte Bondone. Všechna jmenovaná střediska jsou udržovaná, kvalitní a mají své jisté kouzlo.


Lyžování s dětmi tady není žádný problém

Lyžování s dětmi v ItáliiNěkolika kilometrové sjezdovky lákají k návštěvě jak ve dne, tak i při večerním lyžování (až 14,5 km osvětlených sjezdových tratí). Pro zpestření je zde řada běžeckých tratí (1090 km), procházkových cest, snowparků (23x) i sáňkařských svahů. Proto se nemusí bát ani klienti s menšími dětmi. O zábavu je zde vždy postaráno.


Co když je nepříznivé počasí

V každém středisku najdete restaurace i obchody a sjezdovky jsou v případě potřeby uměle zasněžovány. V oblasti Dolomiti Superski se uměle zasněžuje až 1100 km tratí. Nejvyšší vrchol Dolomit je hora Marmolada, která má přes 3 000 metrů n.m. Středisko Arabba/Marmolada patří k absolutní špičce mezi lyžařskými nabídkami. Lanovky jsou provázané s okolními středisky jako je Val di Fassa, Alta Badia a Val Gardena. Vrchol Marmolada by si neměl nechat ujít žádný návštěvník této oblasti, jistě to bude nádherná vzpomínka na celý život. Marmolada je za dobré viditelnosti vidět dokonce až z Benátek, které jsou cca 100 km vzdálené.


Ubytovaní i doprava ke sjezdovkám na nejvyšší úrovni

Ubytování ItálieAť už hledáte lyžování pro rodiny s dětmi, začátečníky či pokročilé, máte na výběr z bohaté nabídky hotelů, apartmánů a rezidencí v oblíbených lyžařských centrech s modrými, červenými i černými sjezdovkami, ke kterým Vás v případě větších vzdáleností dopraví skibus.

Udělejte tak něco pro své tělo a vyrazte za pohybem na pořádnou lyžovačku do italských Alp!