Základním prvkem je pružnost. Pokud toho má být dosaženo, pak je nutné, aby takové byly všechny její části. K tomu pomáhá princip vrstvení. Požadavek na pružnost se zvyšuje úměrně zvenku dovnitř, protože ta vrstva, která se dotýká kůže, musí mít stejné vlastnosti jako ona sama. Pro absolutní komfort a funkčnost v každé kombinaci pohybů.

Vnější vrstva FRX

Poskytuje ochranu proti větru, dešti a sněhu, přenáší vlhkost (páru) zevnitř ven a reguluje tepelnou rovnováhu pomocí řízené ventilace. Třívrstvá strečová látka White Dragon byla vyvinuta speciálně pro KJUS a stanovuje nové standardy pro lyžařské produkty určené do prašanu.

Izolace FRX

Optimálně zásobuje teplem. Hlavní inovací FRX izolací je, že jsou prodyšné a pružné (Polartec® Alpha® poskytuje nadýchanou izolaci, která dosahuje neuvěřitelné prodyšnosti a vynikajícího přenosu vlhkosti i v mokrém stavu a přitom je velmi elastický). Výsledkem je, že je lze použít jak pro freeride, tak pro skialpinismus.

Střední vrstva FRX

Tradice a historie v moderním kabátě. Košile FRX Shirt je klasická flanelová košile, ale z dvousměrného fleecového streče s antibakteriální úpravou HeiQ Pure, která díky HeiQ Adaptive reguluje transport vlhkosti na základě teploty pokožky.

www.kjus.cz