Posádka tentokrát zůstala z ekonomických důvodů beze změny, Monika Tatarková, Katka Sobotková, Lukáš Niemczyk a Jirka Zelinka se těšili, co nového jim Nendaz nabídne. Srdce střediska se rozkládá na zalesněných svazích Dent de Nendaz a Plan du Fou mezi 1400 a 2463 m n. m. Z Plan du Fou vedou sjezdovky do poklidnější části areálu Printze (tak se nazývá část 4 Valées zahrnující Nendaz, Veysonnaz a Thyon) – Siviez.
Nový obrázek
Plan Du Fou, Nendaz, Wallis, Švýcarsko..., foto Luboš Sušila
Printze znamená 223 km sjezdovek, ze dvou třetin červených. V Siviez začínáte vaši poť lanovkami, pokud se vydáte na dominantu tohoto lyžařského regionu – 3330 m vysoký Mont Fort. Nad přestupní stanicí Tortin se podstatně změní charakter terénu i požadavky turniketů. Přes „obrněné“ vstupy do nástupní stanice lanovky na Col de Gentianes projdete jen s lístkem na celé 4 Valées.
Nový obrázek
Monika Tatarková nad přehradou Cleuson
Tato rozšířená perrmanentka vám však otevře dveře do obrovské říše Mt. Fort plné prudkých svahů, úzkých žlebů a dechberopucích výhledů. Tím nechci říct, že samotné Nendaz je méně zajímavé. Naopak. Teprve v kontrastu s drsností Mt. Fort vynikne „hravější“ charakter Nendaz. Dobrým argumentem pro toto tvrzení je ostatně závod Nendaz Freeride, který patří mezi ty tradiční a je zároveň kvalifikací pro Freeride World Tour a také pro Extreme Verbier.
Nový obrázek
Monika a Katka Sobotková traverzují po odvrácené straně Mont Fort
Vzhledem k načasování prvních článků o SNOWride do jarních dnů se sluší vyzdvihnout také proslulost Čtyř údolí coby bajkového a samozřejmě také turistického ráje.

Více informací najdete zde:
www.nendaz.ch
www.telenendaz.ch

Kompletní report s detailními informacemi najdete v některém vydání SNOW sezóny 09/10

Nový obrázek
Lukáš Niemczyk, Nendaz, Wallis, Švýcarsko
Nový obrázek
Lukáš se Zeldym si chtěli kousek vyšlápnout, aby si sjezd vychutnali úplně celý
Nový obrázek
Okolní hory se zdají na dosah, Zeldy s Lukášem stoupající po hřebenu dole však staví vzdálenosti do jiné perspektivy
Nový obrázek
Zeldy nad Přehradou Cleuson
Nový obrázek