SNOW 85 time vychází 13. listopadu 2014
132 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání.


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Celý časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 85 najdete 4 skipasy zdarma + 1 vstupenku do akvaparku a 1 poukaz na servis:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Ceny šlapou vzhůru

V ceníku jednodenních skipasů letos nejspíš uvidíte částky o dvě tři desetikoruny nebo jedno dvě eura vyšší než loni. To odpovídá nenápadnému zdražení mezi dvěma a pěti procenty, které provedl sledovaný vzorek českých i zahraničních středisek. Za posledních 5 let se pak ceny plíživě zvedly nejčastěji o 10 až 20 %, výjimečně ale i více, nebo dokonce méně.

Lyžování pro trpělivé - kde fronty nevyhynuly

V moderní a zrychlené lyžařské době si jen zřídka opravdu postojíte ve frontě na lanovku. Chcete-li si zavzpomínat na doby, kdy čas se vlekl pomaleji, zkuste některou z „prověřených“ lokalit. Svědci dokládají, že se i ve 21. století dá čekat hodinu.

Jak se vyhnout davům na horách

Lyžařů ani prolyžovaných dnů sice nepřibývá, ale koncentrují se do méně míst a do méně dnů. typicky o prázdninách bývá hlava na hlavě, jindy, anebo jinde je naopak liduprázdno. Následující rady obsahují něco vlastních zkušeností, ale hlavně sledují jednoduchou logiku výše uvedeného pravidla.

O nafouklých kilometrech

Německý kartograf Christoph Schrahe by měl být osobou určenou k lyžařskému odstřelu. Málokterá informace byla tak brizantní jako jeho odhalení, jak neuvěřitelně některá střediska nafukují údaje o kilometráži svých tratí.

Jak se vyznat v tom, co numerické modely předpovídají?

„Pršet bude pozítří až ve 2 hodiny odpoledne, psali Norové…“
„Zase to tomu Aladinovi nevyšlo, předevčírem počítal, že bude dneska už od 8 ráno pršet…“
„V Peci napadne pozítří 5 cm sněhu, psali na netu…“
„Vyšlo jim to naprosto přesně, už včera počítali, že tahle přeháňka přijde ve 4 odpoledne a bude trvat jen chvíli…“

Takové, aspoň se mi zdá, bývají v poslední době nejčastější komentáře týkající se počasí. kdy jsou naše chvála či naopak stesky oprávněné? A na co se tedy spolehnout můžeme a co zase zaručeně nevyjde?

Aktivní lyžařská dovolená s dětmi i bez nich

Nabídka dětské výuky lyžování je na současném trhu poměrně široká. Jaké jsou varianty a jejich výhody a nevýhody, zda strávit dovolenou s dětmi, nebo je vyslat na lyžařský tábor?

Učit děti lyžovat doma nebo v zahraničí?

S touto otázkou se nesetkávám často, byť věřím, že mnoha rodičům se občas honí hlavou. Ta otázka s sebou nese navíc mnoho podotázek a mnoho proměnných, jakými jsou věk dítěte, ochota cestovat dále než do domácích středisek, utratit více či méně peněz za výuku, či motivace mít z dítěte závodníka, dokonalého lyžaře, nebo jen prostě zdravě rostoucí dítě, které si užívá pobytu na čerstvém vzduchu a ještě přitom sportuje. Zkusme si tyto otázky postupně zodpovědět a dobrat se výsledku, který, a to vím už dopředu, nebude určitě jednoznačný.

Česko - Na tahu Krušné hory

Česká střediska jako by si letos dala investiční přestávku. Na svazích se objeví jen dvě nové lanovky, ale peníze proudily i jinam – do nových sjezdovek a hlavně do zasněžování.

Česko 14/15 - jen dvě nové lanovky

Nepříznivý průběh zimní sezóny 2013/14 se bohužel citelně projevil i na letošních investicích, a tak v letošním roce přibyly na českých horách jen dvě nové lanovky. V obou případech jde o odpojitelné čtyřsedačky, a zatímco jedna je zcela nová, druhá je použitá ze Švýcarska. U jedné stávající čtyřsedačky se pak lyžaři mohou těšit nově na bubliny. V nadcházející zimní sezóně se bude v české republice nacházet již rovných 100 provozních lanovek.

Noc s rolbařem

Podvečerní paprsky slunce se nám opírají do obličeje a my nasedáme – do rolby. Se svou skromnou výškou 163 cm se tam jen tak tak vyčtverám a ještě u toho málem nechám botu v mohutném pásu. Rolba se pomalu šplhá vzhůru na rokytnické sjezdovky a já začínám na rolbaře Michala chrlit jednu otázku za druhou.

Chopok jako nadějný příklad?

Více než 20 let od otevření hranic na západ málokoho z našich lyžařů a snowboardistů překvapí bohatá nabídka upravených sjezdových tras, rychlých lanovek a vleků včetně dostatku terénů vhodných pro freeriding v alpských střediscích. Dnes však přibývá zejména lyžujících moravanů, kteří cestují opačným směrem za obdobně kvalitními službami.

Německo - blízké a vzdálené zároveň

Víte, že je v německu více než 600 lyžařských středisek? Není divu, čeští lyžaři totiž obvykle znají jen pár příhraničních a jedno dvě alpská.

Rakousko - ctižádostivý premiant

V Rakousku se v sezóně 2014/15 tolik novinek – lanovek, sjezdovek či nově propojených areálů – jako v minulých letech neobjeví. Může za to slabá loňská zima, nebo spíš už je vše zásadní hotové a není tolik co vylepšovat?

Itálie - těsnější propojení Dolomit

V minulé sezóně se v Itálii roztrhl pytel se sněhem, takže ho spolu se sousedním Jižním Rakouskem měli nejvíce v Alpách.

Proč jet zrovna do Švýcarska?

Švýcarsko je prominentní alpskou zemí. Zatímco o Rakušanech se říká, že alpským lyžováním žijí a že je to jejich sport číslo jedna, Švýcaři, mohlo by se zdát, lyžování tolik neprožívají. Když se ale podíváme na dostupná fakta, zjistíme, že poměry lyžujících Švýcarů a Rakušanů jsou velmi podobné a v některých statistikách dokonce Švýcaři kralují. Kořeny lyžování ve švýcarské kultuře jsou mimořádně hluboké – my jsme pro vás na následujících stránkách sebrali hlavní argumenty, čím lyžařské Švýcarsko oslovuje a co jinde na světě vůbec nebo v míře podobné nenajdete.

Arosa Lenzerheide - hladký přelet

Švýcarští sousedé Arosa a Lenzerheide, které dlouho dělila jediná „stěna“ (vlastně spíš údolí), bariéru v loňské sezóně zbořili a z pomyslného mola módních přehlídek nově propojených středisek mohou rovnou vstoupit do klubu alpských velikánů.

Verbování nových duší

Nejde o lehkou ani kdovíjak fascinující misi. Přesto bez aktivního vytváření nových zákazníků se lyžování neuzdraví.

Jarňáky na Kavkaze

Zatímco v jiných letech jste v období jarních prázdnin byli zvyklí vychutnávat si sněžné radovánky v Jeseníkách, v Krkonoších, v Beskydech nebo v Krušných horách, během olympijské sezony bylo potřeba za pořádnou sněhovou nadílkou cestovat jinam. Pavel Trčala vyrazil hledat sníh až na daleký Kavkaz.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 85 time!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.