Sölden disponuje dvěma ledovcovými areály, Rettenbachem a Tiefenbachem, přičemž oba jsou přístupné autem Rettenbachským údolím. Auto se dá zaparkovat buď hned pod Rettenbachem nebo pokračovat dále, projet tunelem na druhou stranu hory a nechat ho na parkovišti pod Tiefenbachem. Tato cesta k ledovcům je pro nelyžaře zpoplatněna cenou cca 5 euro na osobu. 

 Sölden
Ledovec Rettenbach směřuje na severozápad, takže sjezdovky na něm vydrží ve výborném stavu od rána do večera.  Tiefenbach, otočený na jihovýchod, je pod náporem slunce téměř celý den, čímž jsou sjezdovky ráno poměrně zmrzlé a později odpoledne přecházejí, hlavně v nižších partiích, do stavu blížícímu se vodnímu lyžování. Zato přes poledne tam bylo lyžování vynikající.

 

Sölden

Aktuální informace o otevřených sjezdovkách naleznete ZDE.

Ceny skipasů pro podzimní sezónu naleznete ZDE.

Nejlepší obrázek o aktuálních podmínkách si můžete udělat ve FOTOGALERII.

Dosud jediné tyrolské lázně Aqua Dome v asi 10 km vzdáleném Längenfeldu jsou ideální rozlučkou s Ötztalem při cestě domů. Se svojí futuristickou architekturou jako by do Ötztálského údolí nepatřily, ale jakmile se ponoříte do teplé léčivé vody, tak si tento zážitek vychutnáte na 100 %, ať jste milovníci moderny nebo ne.

 

SöldenSölden

Vnitřní bazén s vířivkami na okrajích, venkovní říčka obklopující skleněný krystal, skrz který se dostanete do kaskády dalších třech venkovních bazénů, dětský areál s tobogánem, horolezeckou stěnou a dětskou restaurací, wellness komplex s množstvím saun, parních lázní a mnoho dalšího, to je pořád jen část všech služeb, které lákají všechny věkové kategorie. Více na www.aqua-dome.at.


Foto: Michal Roba