Současné předpovědi počasí vycházejí z podrobné analýzy meteorologických polí. Aktuální počasí následně slouží jakožto vstupní data do numerických modelů používaných meteorology. Od modelové předpovědi ke kvalitnímu výsledku pro uživatele je však ještě pořádný kus práce. Výsledný výstup tak závisí na mnoha faktorech: od kvality vstupních dat až po zkušenosti meteorologa.


Počasí

K významnému posunu v úspěšnosti předpovídání počasí přispěly distanční metody pozorování, které jsou v současné době dostupné pro širokou veřejnost. Aktuální rozložení a pohyb oblačných mas tak můžete sledovat online a na webu Meteocentrum.cz si satelitní snímky zobrazit v různých variantách a kanálech.


Sníh na horách

Milovníky zimních sportů však nejvíce potěší předpověď počasí na 14 dní pro všechny evropské lokality, kde samozřejmě nechybí horské vesnice. U samotných horských středisek je pak předpověď počasí na nejbližší dny rozdělena i podle nadmořských výšek v dané lokalitě - zjistíte tedy, jak se změní teplota, až vyjedete vlekem do vyšších poloh. Tyto informace najdete v sekci sněhové zpravodajství pro Alpská zimní střediska. Zde se dozvíte i datum posledního sněžení a informace o kvalitě sněhu. V rámci popisu střediska pak zjistíte, kolik sjezdovek je právě v provozu a které služby jsou ve středisku dostupné.


Pro profesionální předpovědi a další informace zavítejte na počasí Meteocentrum.cz.