Jogínská sjezdovka

Nebojte, na prvním místě je pořád lyžování, ovšem s akcentem na to, že tělo je při něm nárazově namáháno a – pokud ho chceme udržovat ve zdravé rovnováze – měli bychom svalovou námahu z lyžování kompenzovat. První jógová sjezdovka na světě se tak otevírá letos ve Svatém Mořici, a to na trati Paradiso v areálu Corviglia. Jsou zde připraveny čtyři stanoviště, kde lze samostatně nebo pod odborným vedením cvičit jógu. Vedle tělesných pozitiv ani myšlenka samotné horské meditace rozhodně nezní zle.
www.engadin.stmoritz.ch/winterSeparované tratě

Skupiny s vlastním programem, například školy nebo firemní kolektivy mohou nově využívat separované tratě, které samozřejmě slouží i pro trénink lyžařů.
Takovou trať otevírá Adelboden – na sjezdovce si tak nebudou překážet rekreační a sportovní lyžaři.
www.elsigen-metsch.ch

Tréninkové centrum pro závodní lyžaře vybudovali také v Haslibergu, kde jsou sjezdovky dokonce homologované FIS pro super-G, sjezd i slalom – ty pak čekají spíše než na školy na lyžařské kluby i národní týmy.
www.meiringen-hasliberg.chLyžování jako za stara a další kuriozity

Wengen zase nabízí každé páteční odpoledne možnost vyzkoušet si pod vedením instruktora, jak se lyžovalo v dobách našich babiček – jezdit se bude v dobovém oblečení a s historickým vybavením, odvážnější mohou po zdolání tréninkového svahu zkusit i sjezd na čas.
Ve Wengenu si můžete zkusit i sjezd proslulého Lauberhornu s profesionální časomírou. Nabídka je zdarma a patří všem amatérům všech úrovní.
www.wengen.ch

Skijöring, jízdu na lyžích, kdy lyžaře táhne kůň, si můžete vyzkoušet po celou zimu v Naxu. Rezervace předem je nutná. (www.mont-noble-tourisme.ch) Pokud máte raději modernější způsoby, vydejte se vrtulníkem společnosti Air Glacier na ledovec Glacier 3000 k chatě Refuge L ́Espace!
www.air-glaciers.ch/gstaadSpojte lyžování s pobytem ve městě

Spojení pobytu ve městě s lyžováním v přilehlých areálech nabízí ve svých balíčcích města Lucern a Chur. Ideální nabídka na prodloužený víkend nebo pro ty, kdo chtějí kombinovat kulturu nebo historii s lyžováním.
www.churtourismus.ch, www.luzern.com/snowcardNoční lyžování

 • Noční lyžování si můžete dopřát v Gstaadu, kde je dokonce zahrnuto ve skipasu.

  www.gstaad.ch

 • Ve středu a v pátek večer se lyžuje i sáňkuje v Davosu na Rinerhornu.

  www.davosklosters.ch

 • Proslulé je páteční večerní lyžování na Corvatschi ve Sv. Mořici.

  www.engadin.stmoritz.ch


Corvatsch ve Sv. Mořici

Cenové tipy

 • Engadin Sv. Mořic má opět pro ubytované v partnerských hotelech skipas za spaciální cenu, konkrétně 35 CHF na den od druhé noci a to na celou dobu pobytu
 • Davos Klosters nabízí pro začátek sezóny, tedy až do 21.12. V mnoha hotelech, ale i v apartmánech balíček Skipas Geschenkt – tedy pro ubytované je skipas již v ceně


Nové lyžařské komplexy a společné skipasy

Superpass zavádějí od letošní sezóny střediska Gstaad, Alpes Vaudoises a Adelboden Lenk. Pas může být vystaven až na 15 po sobě jdoucích dnů nebo jako sezónní karta. Oblast se tak dostává mezi evropskou TOP 5, nabízí 630 km sjezdovek a 188 lanovek a vleků.
www.gstaad.chFreestyle

 • Speciální snowpark Skyline se otevírá na Schilthornu – v části „007 Bond Section“ jsou připraveny adrenalinové zážitky ve stylu Jamese Bonda, kde se můžete cítit jako ve službách jejího Veličenstva.

  www.jungfrau.ch

 • Nový snowpark vybudovali také v Bellwaldu nad Brigem.

  www.bellwald.ch

 • Laax: Nejdelší U-rampa v Evropě

  LAAX rozšiřuje svoji působnost na poli freestylu. Poté, co byl v poslední sezóně díky úpravě terénu vybudován nový kicker Pro-Line, bude tuto zimu 2014/2015 prodloužena U-rampa o 40 metrů na celkových 200 metrů. Délka odpovídá olympijské úrovni – taková podobnou najdete už jen v Severní Americe.


www.mojesvycarsko.com