Nová lanovka na Jakobshorn, Davos

Kabinová lanovka z části Davos Platz, která byla páteřním spojem do lyžařské oblasti Jakobshorn, se dočkala obměny. Počínaje zimou 2014/2015 se rozjede zbrusu nová lanovky, která přepraví najednou rovnou 100 osob, čímž dvojnásobně vzroste její nynější kapacita. Značně se zvýší i komfort přepravy a sníží se i fronty. Nahrazeny budou i obě stanice lanovky, a to novými moderními budovami.
www.davosklosters.ch

Rekonstrukce se dočkala i bájná otáčivá lanovka na Klein Titlis nad Engelbergem.Arosa Lenzerheide

Poprvé letos mohu lyžaři využívat lanovku Urdenbahn celou sezónu. A s ní i 225 kilometrů sjezdovek a 42 přepravních zařízení nově porpojené oblasti Arosa Lenzerheide. Rozkládá na třech stranách údolí, takže nabízí velmi ropzmanitý terén všeho druhu. Fungování oblasti podporuje i veřejná doprava z Churu do Arosy, Lenzerheide až do Tiefencastelu, která je zahrnuta ve skipasu.Od letošní zimy mohou tento lanovkový most využít i pěší turisté: upravované trasy pro pěší povedou z obou stran až ke spojovací lanovce Urdenbahn.
www.arosabergbahnen.ch

Arosu zároveň čeká rekonstrukce nádraží. Nově se tak návštěvníci dostanou jednoduše zastřešeným prostorem od vlaku k lanovce. Otevření této impozantní stavby je naplánováno u příležitosti 100. výročí trati Rhétské dráhy Chur–Arosa na 13.–14. prosinec.Svatý Mořic má nové bazénové centrum

Na rostoucí poptávku po relaxu ve vodě reaguje Svatý Mořic. Nedaleko lanovky Signalbahn, uprostřed obce s bezprostředním napojením na veřejnou dopravu, turistické trasy a běžecké okruhy, vyyrostlo nové akvacentrum OVAVERVA, které celoročně nabízí plavecké bazény, skluzavky, relaxační bazén i uklidňující saunový svět s parními lázněmi.Solární lyžařský vlek, Tenna

Lyžování a snowboarding lze provozovat i trvale udržitelným způsobem. V malém, ale hezkém lyžařském areálu Tenna úspěšně funguje první lyžařský vlek na solární pohon.Nové lanovky pro 2014/15Nové ubytovací kapacity:

  • Nově vybudovaná mládežnická ubytovna v Saanen nabízí pobyty rovněž pro školní skupiny.

    www.youthhostel.ch/…dsaaanenland

  • WellnessHostel4000“ – první wellness mládežnická ubytovna se otevírá pro zimní sezonu v Saas-Fee. Připraveny jsou atraktivní balíčky v kombinaci se skipasem.

    www.wellnesshostel4000.ch

  • 10 mládežnických ubytoven nabízí zvýhodněné ubytování pro školní skupiny.

    www.youthostel.ch/gruppenwww.mojesvycarsko.com