„Uznání od redakce časopisu Popular Science za helmu Skull Orbic Comp H.I. MIPS je milníkem a opravdová čest,“ říká Stefan Ytterborn, zakladatel a CEO POC. „POC misí je dělat to nejlepší, co můžeme, abychom chránili životy a snižovali následky nehod. Proto jsme povinni nikdy nezastavit vývoj a zlepšování užitků našim uživatelům.“

„Skull Orbic Comp H.I. MIPS je naše nejnovější generace lyžařských závodních přileb, používá řadu nových inovací, lépe pohlcuje energii nárazu a zvyšuje míru ochrany s důrazem na specifické potřeby závodních lyžařů.“

Helma Skull Orbic Comp H.I. MIPS obsahuje senzory detekující napětí a tím i míru deformace vnitřního jádra. Senzory zaznamenávají, shromažďují a ukládají si informace o každém nárazu. V případě, že náraz nebo jejich kombinace překročí předem stanovenou úroveň, indikátor na helmě se změní ze zelené na červenou, což znamená, že helma by měla být nahrazena.

Helma využívá patentovanou technologii MIPS, Multi-direction Impact Protection , pro snížení působení rotačních sil při nárazu. Jádro je vyrobeno z materiálu EPP se schopností opakovaně pohlcovat energie nárazů, dále má vrstvu materiálu VPD 2.0 v přední části, která umožňuje, aby se energie nárazů branek nepřenášela na hlavu.

„Již 27 let Popular Science odmňuje inovace, které nás překvapují a ohromují. Ty, které mají pozitivní dopad na náš svět dnes a mění náš pohled na to, co je možné v budoucnu,“ říká Cliff Ransom, šéfredaktor časopisu Populas Science. „BEST OF WHAT´S NEW“ je nejvyšším oceněním našeho časopisu a 100 vítězů s nejvyšším oceněním je vybráno z tisíců nápadů, kdy každý z nich je revolucí ve svém oboru."

Již dříve získala helma Skull Orbic Comp H.I. MIPS na zimním veletrhu ISPO 2014 zlaté ocenění ISPO AWARD v segmentu SKI/Helmets.

www.poc-sport.cz