Nový Doubledeck s označením 3.0 se vyznačuje zejména plynulejším průhybem lyží v oblouku. Ten zajišťuje nová plouvoucí část konstrukce, zejména pak její uchycení, které je v části před vázáním měkčí pro snadnější zahájení oblouku a v části za vázáním naopak tuhé pro lepší akumulaci energie a rychlý rebound při výjezdu z oblouku.

Dalším benefitem, který objevíme na téměř všech lyžích s označením Redster, je zcela nová technologie Ramp. V překladu znamená „rampa“ a jedná se opravdu o pohyblivou plošinu, která je integrována v desce pod vázáním. Technologie pomocí pohyblivé rampy reaguje na rychlost, poloměr oblouku i sklon svahu a udržuje lyžaře stále centrálně nad lyžemi. Zejména na konci oblouku, kde jeho těžiště putuje více vzad, dokáže přizvednout lyžařovu patu až o 10°, čímž posouvá jeho těžiště zpět dopředu a udržuje ho v centrálním postavení.

Kromě nových technologií použitých na lyžích Redster se ale Atomic v letošní sezoně zaměřil i na další výrobky z této řady a jejich perfektní vyladění do celistvé kolekce. V řadě Redster najdete například:

Redster Doubledeck 3.0 GS

Lyže určené pro milovníky rychlosti a dlouhých oblouků jsou pro letošní sezonu vybaveny technologiemi Doubledeck 3.0 a Ramp Tech.

Redster Pro 130

Závodní boty Redster netřeba představovat. Tradiční velmi úzký „fit“ či karbonová výztuha v zadní části komínu jsou už klasikou. Pro letošní sezonu jsou ale vybaveny technologií Memory Fit pro individuální přizpůsobení vnitřních botiček, komínu boty i celého skeletu. Proces tvarování navíc trvá pouze několik minut.Revel3 Racing Goggles

Zcela nové závodní brýle jsou vybaveny zorníky Carl Zeiss a technologií Live Fit pro lepší přizpůsobení obličeji každého jezdce. Ideální jsou pak v kombinaci se závodní přilbou Redster WC Helmet.

Redster WC Helmet

Tato přilba splňuje veškeré bezpečnostní parametry FIS pro závody Světového poháru. Její velmi lehká konstrukce je složena z kombinace skelných a kevlarových vláken. Tuto přilbu používají bez jakýchkoliv modifikací všichni týmoví jezdci ve Světovém poháru.


www.amersports.cz