Co lyžování v rakouských Alpách nabízí

Jelikož je lyžování v Rakousku dražší, nabízejí zdejší ubytovací kapacity také možnost pobytů na méně dní než na celý týden. Za lyžováním tudíž můžete vyrazit pouze na pár nocí a cena tak bude o mnoho přijatelnější. Většina ubytovacích kapacit umožňuje pobyty již od 3 nocí. Rakouská střediska poskytují ubytování v kompletní škále typů ubytování. Lyžařům jsou k dispozici apartmány, penziony, gasthofy s rodinnou atmosférou a hotely, mnohdy velmi luxusní, čemuž samozřejmě odpovídá také cena.

Největší předností lyžování v rakouských Alpách jsou perfektně upravené sjezdovky, minimální fronty a velmi kvalitní přepravní zařízení. V některých střediscích si po báječné lyžovačce můžete užít relaxu v termálních lázních, které se nacházejí nedaleko ubytovacích kapacit, přímo pod sjezdovkami. Tuto komplexní nabídku nabízí např. lyžování v Bad Kleinkirchheim, kde se pod sjezdovkami nachází hned dvoje termální lázně.

Jaká střediska jsou nejoblíbenější

Mezi nejoblíbenější rakouská lyžařská střediska dlouhodobě patří již zmiňovaný Bad Kleinkirchheim, Saalbach-Hinterglemm, Kaprun – Zell am See, Dachstein, Kitzbühel, Nassfeld, Zillertal aj.

Při výběru ideálního lyžařského střediska v Rakousku můžeme volit nejen mezi velkými lyžařskými středisky s kompletní infrastrukturou s obchody a restauracemi, ale také menšími „rodinnými“ areály, které jsou naprosto ideální pro lyžování rodin s dětmi, jež chtějí mít pro lyžování a pobyt v Alpách více klidu.

V celém Rakousku se můžete těšit na více jak 22 000 km sjezdových tratí ve 410 areálech, jež jsou obslouženy velmi moderními lanovkami, jichž se v celém Rakousku nachází neskutečných 3 500. Lanovky v některých střediscích jezdí až do nadmořské výšky 3 450 m n. m.

Jaké sněhové podmínky nás v Rakousku čekají

V Rakousku jsou standardně lepší sněhové podmínky jako na českých horách a to především díky vyšší nadmořské výšce, s tím související nižší teplotou a tedy i podstatně lepším možnostem umělého zasněžování.

Tradičně nejlepší podmínky nabízejí ledovce a výše položená střediska, kde se dá lyžovat již od konce listopadu, u ledovců mnohdy i po celý rok. Již na podzim se tak dá lyžovat minimálně ve střediscích Obergurgl, Ischgl nebo St. Anton a Matrei – Kals. Dobré podmínky nabízí také Lech – Zürs a Oberntauern.

Brzy se otevírají také sjezdovky ve střediscích Schladming, Saalbach, Kitzbühel, Zillertal, Nassfels a Glossglockner – Heiligenblut, která jsou mezi lyžaři velmi oblíbená.

Kam na výlet

Pobyt v rakouských Alpách si můžete zpříjemnit také výlety a odpočinout si tak po náročných lyžařských dnech. Rakouské Alpy nabízejí spoustu přírodních krás, jež stojí za zhlédnutí i v zimě. Jde především o solné komory, jezera, soutěsky, skalní brány a národní parky.

Zavítat můžete také do sousedních středisek a prohlédnout si malebné alpské vesničky, které jsou s rakouskými Alpami bezesporu spjaty. Není nic kouzelnějšího jak večerní procházka krásně nasvícenou alpskou vesničkou.