Na místo jsme dojeli ráno a zaparkovali na hlavním parkovišti. Trochu nám plány zkomplikoval fakt, že půlku věcí jsme měli v passatu a půlku v Honzově obytce, jenže parkoviště byly samozřejmě rozdělené... Naštěstí celkem blízko sebe. Po pár minutách usilovného přemýšlení a zkoušení jsme zjistili, že přes závoru na parkoviště pro obytky se nedostaneme a ani naopak. Určitě bychom na něco přišli, o tom není pochyb, ale usoudili jsme, že na parkovišti, kde byly asi jen 4 další obytky, bychom se s pasatem neschovali. Takže jsme zvolili nejschůdnější řešení a postavili auta nejblíže, co to šlo.

SWISS TOUR SAAS FEE, foto Sabina Kaletová
Žlutý domek, foto Sabina Kaletová, SWISS TOUR SAAS-FEE

Po úspěšném zaparkování jsme se vydali hledat tourist office, ve kterém  jsme měli dostat info a předem domluvené  skipasy. Office jsme našli na první zátah a paní byla velmi vstřícná. Upozornila nás, že od zítřka se má zhoršit počasí, a tak jsme se rozhodli kopnout do vrtule co to pude... (no, moc to nešlo) a vyrazit. V office jsme byli hotovi během chvilky, to asi ten puch, co jsme vnesli….. asi by jim odpuzoval zákazníky, tak nám dali, co jsme chtěli a poslali nás na kopec. Samozřejmě, že jsme se nezapomněli zeptat na nejbližší bazén, ten byl na programu večer.

Vylovili jsme z aut věci, nasoukali se do nich a začali se ubírat směrem hore. Honza se nějak necítil a taky zaznamenal klepání v kole, takže se rozhodl zůstat a přijal roli automechanika.

SWISS TOUR SAAS FEE, foto Sabina Kaletová
Robin, foto Sabina Kaletová, SWISS TOUR SAAS-FEE

Po malé procházce k lanovce a po zastávce na toaletách, které Fíďa na chvilku obšťastňoval, jsme nasedli na kabinku a vyrazili.

Středisko je rozděleno do několika částí a všechny jsou samy o sobě dost velké. V těch nejhornějších se lyžuje na ledovci a jak člověk sjíždí dolů, proměňuje se okolní led ve skály a stromy, jenž poskytují dostatek terénů pro ježdění mimo sjezdovky.

SWISS TOUR SAAS FEE, foto Sabina Kaletová
Fiďas, foto Sabina Kaletová, SWISS TOUR SAAS-FEE

Dojeli jsme tedy nahoru a opravdu, hodná paní z office nelhala, svítilo sluníčko, ale byl vlezlý vítr a celkem mrzlo, tak jsme se rozhodli sestoupit trochu níž. Jenže můj bratr zaznamenal „příhodný“ svah na focení, takže zase nahoru do větru, zimy...

Protože Honza byl okolnostmi přinucen zůstat na parkovišti, já se měla zhostit, musím dodat nedobrovolně, práce s foťákem. Po pár neúspěšných pokusech z toho možná nakonec i něco bude.

SWISS TOUR SAAS FEE, foto Sabina Kaletová
Pro změnu Robin, foto Sabina Kaletová, SWISS TOUR SAAS-FEE

Kvůli ledovcovým trhlinám a větru jsme se nakonec přeci jen přesunuli o trochu níž. Našli pár neprojetých stěn a fotili hezky prachové jazýčky. Sněhu nebylo mnoho,  a tak jsme si kromě fotek odváželi dom i krásný vzorek na skluznici, ale co, však se to zakape.

Až nám vypli vleky, přinutili nás nasednout na kabinku a svezli zase dolů. V myslích jsme měli vidinu bazénu, takže nám to ani nepřišlo jako velká křivda.

SWISS TOUR SAAS FEE, foto Sabina Kaletová
Zase Robin, foto Sabina Kaletová, SWISS TOUR SAAS-FEE

Trochu jsme se na cestu posilnili (tím myslím svačinku, ne slivovici, kterou Fíďa nepřetržitě střežil a šetřil pro akutní případy), sbalili Honzíka a šli se opláchnout. Bazén vypadal hezky, ale studeně, takže kromě Fiďase, který udělal pár temp, jsme se všichni zdržovali buď ve vířivce nebo v páře. A kluci okukovali dospívající 15ky.
Konečně čisťouncí, nelepkaví a sami sobě nesmrdící a příjemně unavení jsme zalehli a spali jako dřeva. Ti šťastnější měli čest slyšet, jak na pile zrovna řežou, ale co, špunty to jistí.

SWISS TOUR SAAS FEE
já, tedy Sabina, SWISS TOUR SAAS-FEE

Dalšího rána, po vydatné snídani a tentokráte i s Honzou jsme se zase nabalili do lyžařského a zamířili k výšinám. A opět měla paní z office pravdu, počasí nic moc, zataženo, nahoře mlha, takže focení jsme zavrhli hned na startu. No, tak jsme si aspoň našli pár terénů a dávali si freeridík na ufoukaném a zmrzlém sněhu. Po pár jízdách jsme toho měli všichni dost, a tak jsme se jednohlasně shodli na ukončení našeho trápení a vydali se domů – tím mám opět na mysli naši smradlavou, ale útulnou obytku.

Poděkování opět patří MojeSvycarsko.com

Sába

Další informace najdete tu:
mapa střediska
www.saas-fee.chSaas Fee

SWISS TOUR SAAS FEE, foto Sabina Kaletová
A na konec pro změnu zase Fiďas :-), foto Sabina Kaletová, SWISS TOUR SAAS-FEE