Salomon na tento trend reagoval již v minulých sezonách představením lyžařské boty pod názvem Quest, která kromě skvělých vlastností pro sportovní sjezdovkové lyžování umožňuje i přepnutí do režimu chůze, a usnadní tak ve spojení s touringovým vázáním a pásy výlety za hlubokým sněhem.

Salomon letos představuje ucelenou řadu Quest Pro se třemi pánskými a dvěma dámskými modely. Pánské reprezentují Quest Pro ve flexích 90, 110 a 130, dámské pak Quest Pro W 80 a 100. Největšími změnami oproti loňské kolekci Questů jsou větší rozsah pohybu komínu při chůzi, vylepšený Hike&Ride systém pro přepnutí do módu chůze, nová výztuha komínu, která poskytuje lepší přenos sil při jízdě, nebo nové lehčí materiály, jež při vážení jedné boty dokázaly stlačit ručičku váhy až na 1,7 kg. Mezi hybridními botami, jak se tomuto druhu lyžařských bot přezdívá, je to momentálně nejnižší hmotnost na trhu.

Ale nebyly by to Salomony, kdyby modely Quest neumožňovaly také individuální přizpůsobení noze lyžaře. Stejně jako ostatní sportovní a výkonnostní boty Salomon, i Questy disponují již čtvrtou generací technologie Custom Shell. Ta umožňuje tvarování skeletu zejména v oblasti metatarzálních kloubů, celé palcové a malíkové hrany, ale i v oblasti kotníků. Individuálně lze přizpůsobit i komín boty, zároveň však i vnitřní botičku. Celý proces přizpůsobení je na tepelné bázi a trvá necelých 20 minut.

Idea hybridních bot Quest je jasná. Alespoň částečně nahradit speciální skitouringové boty, které jsou sice velmi lehké a maximálně uzpůsobené pro chůzi, často však kompromisní ve výkonu při náročných sjezdech. Navíc neoplývají tak vysokým standardem pohodlí, který nové Questy nabízí díky technologii tvarování Custom Shell.

Své příznivce si ale tento model nachází i mezi běžnými „sjezdovkovými“ lyžaři, kteří ani nepředpokládají, že budou někde v horách chodit. Pro mnohé je totiž hlavní předností už praktické přepínání ski/walk, které činí jakoukoliv chůzi v těchto botách pohodlnou a bezpečnou. Cesty z parkoviště na lanovku, na oběd nebo après-ski nejsou vždy krátké a i třeba jen přirozený postoj v lanovce či ve frontě s možností propnout kolena lyžařský den velmi zpříjemní a zmírní únavu. Čtvrtou přezku plnohodnotně nahrazuje pevný velkro pásek, který zároveň přináší úsporu hmotnosti boty – z tohoto důvody tento model ocení obzvlášť ženy.

www.amersports.cz