Právě pro pohyb mimo značené sjezdovky a pro dlouhé výlety s dobrodružnými sjezdy letos Atomic připravil sérii lyží s přízviskem Backland. Ta je doplněna i o další související vybavení, které je pro pořádné výšlapy třeba.

Atomic není v oboru skitouring žádným nováčkem. V loňské sezoně připravil jedny z nejlépe hodnocených bot určených pro skitouring, model Waymaker, který s úspěchem pokračuje i letos doplněn právě řadou lyží Backland.

Řada Backland obsahuje tři modely. Drifter, Aspect a nejužší DescenderDrifter je nejširším modelem série. S 95 milimetry na středu a torzní výztuhou z karbonu poskytuje nejlepší jízdní vlastnosti v rozbitém terénu i mimo sjezdovky. Zároveň je díky ultralehkému jádru vhodný i pro delší túry.
Aspect je mezi skitouringovými lyžemi typickým allrounderem. 85 milimetrů na středu, karbonové vyztužení i ultralehké jádro dělají z Aspectu perfektní univerzálku i pro lyžování na sjezdovce.Descender je nejužší, ale také nejlehčí model celé řady. Je určen hlavně pro milovníky výstupů, ale 78milimetrový střed v kombinaci s lehkým rockerem stále stačí na kvalitní a bezpečné sjezdy.Novinkou, která sérii Backland doplňuje, jsou stoupací pásy určené k jednotlivým modelům lyží. Název Rocker Skins už napovídá, že se při jejich vývoji počítalo i s rockerovou konstrukcí lyží. V oblasti špičky, kde se na lyži nalézá rocker, je na pásech použit materiál velmi podobný skluznici lyže. Ten dává pásům do vínku výborný skluz zejména při šlapání v hlubokém sněhu, ale i snížení hmotnosti pásů o významných 10 %. Zbytek pásů je pak tvořen 100% mohérem, který zajistí kvalitní přilnavost a „grip“ i na zmrzlém povrchu.

K řadě lyží Backland doporučujeme oblíbené boty Waymaker Tour 110, batoh Backland Pack 18 vhodný pro jednodenní túry nebo BCT Carbon Pole – ultralehké délkově stavitelné karbonové hole.

www.amersports.cz