Jen 830 obyvatel žije v zapadlé horské vesničce Galtür na samém konci údolí Paznaun na západě Tyrolska. Galtür obklopují impozantní horské masivy Silvretta a Verwall. Nikde jinde nejsou zaledněné vrcholy a nedotčená příroda tak na dosah ruky jako v Galtüru. I vesnička samotná si navzdory turistickému rozvoji zachovala svůj původní šarm.

Silvapark: 6 sektorů pro každého

Lyžařské území zvané Silvapark je postaveno na jedinečném konceptu, který má pro každého návštěvníka něco. V okolí Galtüru je vymezeno 6 sektorů, v nichž si přijdou na své lyžaři všech úrovní, snowboardisté, freerideři nebo běžkaři.

Ti nejmenší návštěvníci Silvaparku se nejlépe vyřádí v Trpasličím světě (Zwergerlwelt) a Dobrodružné zemi (Abenteuerland), kde je čeká pohádkový les nebo lovecká stezka. Každou středu se mohou zúčastnit závodů pro celou rodinu.

Akční park (Actionpark) se třemi rozmanitými funparky udělá radost hlavně mládeži a věčně mladým dospělým.

Pravověrní lyžaři si přijdou na své v Ráji sjezdovek (Pistenparadies) neboli v tradičním lyžařském areálu. Ten obepíná deset lanovek a vleků se 43 km perfektně upravených sjezdovek.

Na freeridery pak čeká Říše hrdinů (Heldenreich) s volnými terény. Novinkou je rodinná freeridová trasa, kterou zvládnou všichni, kdo bezpečně sjedou červenou sjezdovku.

Nejintenzivnější sepjetí s horskou přírodou kolem Galtüru nabízí sektor High & Nordic. Jak už název napovídá, je určen pro běžkaře a skialpinisty. Ti se mohou vydat přímo po stopách slavného amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye, kterého pobyt v Galtüru okouzlil tak, že napsal poetickou báseň Horská idyla.

Program na celý týden

Kromě všestranných sportovních aktivit se o nevšední pobyt může postarat i týdenní program střediska pro všechny věkové skupiny. Dospělí si rádi vyrazí na večerní lyžování nebo úchvatné ski safari rolbou. Zážitkem pro celou rodinu je tradiční závod Fassdaubenrennen, při němž účastníci sjíždějí na „lyžích“ zhotovených z dřevěných prken od sudu, hledání pokladu (Geo-Caching) nebo vánoční slavnosti. Pestrou nabídku završuje sportovní a kulturní centrum Alpinarium, kde najdete muzeum nebo boulderovou stěnu. Kdo si chce horskou přírodu užít v jejím tichu, může se vydat po upravených zimních stezkách anebo na sněžnicích. Horský svět tak uvidíte z dosud nepoznané perspektivy, což je ideální příležitost, jak načerpat energii a zároveň si užít čerstvého horského vzduchu.

Hlídání dětí přímo v areálu

Rodiče mohou své děti svěřit během lyžování do péče milých a zkušených opatrovatelek. Děti si v klidu pohrají, zatímco rodiče třeba lyžují. Hlídání dětí na dolní stanici lanovky Birkhahn funguje od neděle do pátku od 9 do 12 a od 13.30 do 16 hodin a stojí 7 eur (1 hod.) až 25 eur (celý den). Za příplatek je možné dětem zajistit i oběd.

Rodinné ocenění a vstřícné ceny

Silvapark Galtür překvapí svou vstřícností k rodinám, což potvrzují i nezávislá ocenění – jako třeba od portálu Alpensicht, který Galtür vyznamenal za rodinnou přívětivost pěti hvězdičkami. Portál hodnotící lyžařská střediska Skigebietetest.de zařadil Galtür do kategorie Top pro rodiny.

Jednodenní skipas ve vedlejší sezóně přijde jen na 36,50 eur, v hlavní sezóně pak na 40 eur. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma a mládež až do 18 let lyžuje za dětské ceny – od 23,50 eur za den.

Sezóna 2017/18 začíná 8. 12. 2017 a končí 15. 4. 2018.

www.galtuer.com