Horká novinka, vázání KINGPIN od značky Marker, připravená pro sezónu 15/16, nastavuje zcela nové standardy v technologii tzv. techových neboli PinTech vázání, tedy vázání, která používají k fixaci boty tzv. piny, trny, jež drží špičku boty ze stran a patu zezadu a doposud bylo standardem používat je zejména pro skitouring. Marker aplikoval na daný systém svoje letité know-how a představil vázání, které je prvním „PinTech“ vázáním na světě, jež obdrželo od prestižní německé zkušební organizace TÜV certifikát DIN ISO 13992:2007. Co to znamená? Že ho můžete libovolně používat s vědomím, že jeho bezpečnostní funkce odpovídají nejvyšším standardům. Čili že se jedná o nejbezpečnější vázání svého na světě!

Vázání nemá být jen speciálním prostředkem pro skialpinisty, ale rozsah jeho použití se značně rozšířil. Zadání pro konstruktéry znělo:

  • 1. priorita: nekompromisní bezpečnost a ochrana lyžaře
  • 2. priorita: výkonnost, přesnost a stabilita (čili žádné ztráty při přenosu sil z lyžaře na lyži)
  • 3. priorita: uživatelské pohodlí, tedy jednoduchý nástup a výstup z vázání a snadné přepínání módu chůze na sjezd a naopakSkutečnost, že KINGPIN obdrželo certifikát DIN ISO 13992:2007, navíc jako první svého druhu na světě, hovoří o tom, že nejde o jednoduchý produkt. Odráží dekády zkušeností vývojářů firmy Marker, jejich know-how a nakonec i praktické znalosti firemního skialpinistického týmu. Vázání má přesně nastavitelnou vypínací sílu, která spolehlivě funguje za jakékoliv situace a v jakýchkoliv podmínkách. Vykazuje konzistentní hodnoty vypínací síly, které je možné otestovat pomocí standardního testovacího zařízení. Průkopnická konstrukce paty vázání umožňuje přímý, neomezený přenos sil, což znamená nejlepší možný výkon při sjezdu. Při vývoji vázání KINGPIN konstruktéři vyladili každý, i ten nejmenší funkční detail tak, aby manipulace se stoupacími podpěrami a uvolnění a uzavření módu chůze bylo co nejsnadnější. Nastavitelné vodicí body usnadňují nástup do vázání. A hmotnost? Pouhých 730 g (Kingpin 10 & 13, hmotnost vázání bez brzdy).

„Při vývoji vázání KINGPIN bylo naším cílem zkonstruovat bezrámové vázání typu PinTech, jehož parametry – výkon, uživatelský komfort a zejména bezpečnost – by byly srovnatelné s běžnými vázáními pro sjezdové lyžování. Do vývoje tohoto vázání jsme investovali spoustu času a výškových metrů a jsme přesvědčeni, že nové vázání KINGPIN představuje mezi vázáními skutečný převrat. Jsme hrdi, že jsme vyrobili první vázání typu PinTech, které získalo certifikát DIN ISO 13992:2007."
Michael Mangold – ředitel výzkumu a vývoje MARKER

Patní podpěra má tři stoupací pozice – 0°, 7° a 13° (při podešvi 310 mm), ovládá se snadno pouze lyžařskou holíBrzdy se dodávají pro dvě šířky lyží, 75–100 mm a 100–125 mmŠest přesných pružin zajišťuje vyšší absorpci energie a nekompromisní bezpečnostní funkci