Už od brzkého rána bylo ve Skiportu slyšet vrnění motorů nových modelů vozů Subaru FORESTER, které na sjezdovku hravě vyvezly hudební aparaturu, vybavení stánků a další nezbytnosti. Moderátorského mikrofonu se chopil speaker Robin Sobek, DJ's Swing Garden a Max W z Electro Swing Bohemia spustili tu svoji, a přímo na svahu je navíc doprovázeli hned dva saxofonoví virtuosové Honza Korbel a Rudy. Zbývalo už jen pořídit společné foto závodníků, krátká porada jezdců s rozhodčími, a akce mohla začít.

Aby byl závod pro jezdce i diváky více atraktivní, rozhodli se letos organizátoři pro slopestyle, což je kombinace překážek a skoků, na kterých závodníci předvádí nejrůznější triky. Podle složitosti a preciznosti provedení triků pak závodníci sbírají od rozhodčích cenné body, které v součtu určí vítěze. Set-up trati se ve Velké Úpě skládal z kovové dvoutrubky, následoval skok s dřevěnou kládou, potom závodníky čekala kovová lámačka, a nakonec si mohli jezdci vybrat ze dvou skoků s 12 a 7 metrů dlouhým tablem.Do závodu se sice přihlásilo méně závodníků než v minulých ročnících, ale o to pohodovější atmosféra na svahu panovala.

Výsledková listina vypadala následovně:

SKI

1.místo: Dan Hanka
2.místo: Robin Holub
3.místo: Jan Balcar

SNOWBOARD

1.místo: Jan Nečas
2.místo: Miki Pajer
3.místo: Vašek Toman

Cenu za best trick od Representu si odnesli za SNB Honza Nečas a v kategorii SKI nejlepší trik předvedl Dan Hanka. Zástupkyně něžného pohlaví se letos do závodu bohužel žádná nepřihlásila.

Během závodu mohli diváci testovat lyže, zahřát se horkou vodkou Amundsen nebo soutěžit o věcné ceny od společností Smith Optics, Represent, Rip Curl a LEVEL. Ti, kdo rádi soutěží, mohli také vyhrát testovací jízdu vozem Subaru nebo vyhlídkový let nad Krkonošemi, který věnovala společnost STAVYBO. Mezi kvalifikací a finále se o zábavu postarala taneční skupina ForSee - 4C - Chocolate City Chicks Crew, která předvedla parádní synchro street dance taneční sestavu. Obrázek o tom, jak celá akce vypadala, si můžete udělat po shlédnutí fotogalerie na oficiálních stránkách závodu.

Grandiózní afterparty se konala na hotelu Úpa, kde to DJ’s z Electro Swing Bohemia spolu s duem saxofonistů a DJ Nimandem pořádně roztočili. O zásoby zlatavého moku se postaral pivovar Černá Hora a zásoby kořalky dodala společnost Amundsen.

Velký dík patří všem závodníkům, rozhodčím i divákům, kteří pomohli vytvořit tu správnou pohodovou horskou atmosféru. Stejně tak patří dík i všem výše zmíněným partnerům akce zejména společnostem Subaru a Skiport Velká Úpa, bez kterých by tato akce nemohla vzniknout.
Dále pak také společnostem GoPro, Freeride.cz, městům Trutnov a Pec pod Sněžkou, všem mediálním partnerům, obětavým pomocníkům, barmankám a barmanům a členům organizačního teamu. Prostě všem, kteří se na této parádní akci jakýmkoliv způsobem podíleli.

Sportu zdar!